top of page

Chovní psi z naší chovatelské stanice / Stud dogs from our kennel

VRH "J"

O vrhu : Otec : Ch. Castch Me Dreaming Lebombo "Jasper"  & matka : ICH. MCh. GCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip 

Vrh "J" se narodil v naší CHS 19.12.2019. Celkem se narodilo 5 štěňátek (3 kluci a 2 holčičky). Čtyři  štěňátka jsou standardní, jeden pejsek je pro větší množstí bílé barvy na předních packách nestandardní. 3 jedinci z vrhu absolvovali rtg s výbornými výsledky HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV neg,SPO neg, všichni 3 jsou zbonitovaní pod klubem ČKRR a uchovnění.  3 jedinci jsou výstavně vedení a velmi úspěšní. Všichni jsou plnochrupí. Kluci mají sestouplá varlata, žádný zálomek ani blok na ocase, žádný DS. Bílá barva v rámci standardu. Všichni jsou pěkné silné kostry, mají krásné typy hlav, vydatný prostorný pohyb, správně nasazené ocasy, dobré ridge a pěkné uzavřené tlapy. 

Otcem vrhu je pes z českého chovu CHS Lebombo. Jasper se narodil po inseminaci mrazeným sperma dovezeným ze Švédska. Jeho otcem je krásný ridgeback Elangeni Braveheartrules – EROS, který byl do Švédska dovezený z Austrálie. Byl to pes krásného typu s vynikajícím pohybem, ověnčený mnoha tituly, a především měl úžasnou povahu. V Cz se jedná zatím o jediné krytí/inseminaci tímto psem. EROS byl v chovu využíván velmi uváženě a toho si velmi považuji. V mém chovu je tato linie použita záměrně již po druhé. 

V CHS Lebombo se celkem narodilo 8 štěňátek (5P+3F), 1x štěně bez ridge / nestandard. Jasper je pes výborného zdraví a temperamentu, plnochrupý s nůžkovým skusem. Další výsledky rtg : HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV 0, SPO neg,  Genetika:  Hemophilia B clear, Hyperuricosuria neg, B locus - B/B, D locus  D/D, EOAD neg, ridge R/r. Výška: 67,5 cm. Jasper se pyšní tituly Junior winner specialties show WDS 2018, Junior šampion SK, šampion SK, je kandidátem na šampiona CZ, HU a Interšampiona. 

O mamce vrhu "J" naší Giuli se dočtete v sekci naše feny - Giulia Eliviann z Valdštejnských lip.

 

Zde prezentujeme pouze psy: 

 

jumanne prince jasper z Valdštejnských lip  " sIMBA"
Narozen: 19.12.2019

O: JCH. CH. Catch Me Dreaming Lebombo "Jasper" x MCh. C.I.B GCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip

 

 

 

 

VRH "I"

O vrhu : Otec : ICh. MCh. Kisangani High Five Sydney (De) & matka : ICH. MCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip 

Vrh "I" se narodil v naší CHS 17.11.2017. Celkem se narodilo 8 štěňat (3 kluci a 5 holčiček). Všechna štěňátka jsou standardní. 7 jedinců z vrhu absolvovalo rtg s výbornými výsledky HD A, ED 0/0, OCD neg., LTV neg., SPO neg. 6 jedinců je výstavně vedených a  velmi úspěšných. Jsou oceněni šampionáty mnoha zemí a zároveň všech 6 (2 psi + 4 feny) byli úspěšně zařazeni do chovu. Všichni mají standardní nůžkový skus a jsou plnochrupí. Kluci mají sestouplá varlata, žádný zálomek ani blok na ocase, minimum bílých znaků a mají krásnou červeno pšeničnou barvu. Všichni jsou pěkné silné kostry, mají krásné typy hlav, vydatný prostorný pohyb, správně nasazené ocasy, dobré ridge a pěkné uzavřené tlapy. V tomto vrhu si velmi vážím skvělých povah a výborných "nosů" s chutí pracovat. 

Otcem vrhu je pes z německého chovu paní Karin van Klaveren, Kisangani High Five Sydney. Sydney je zdravý pes s krásnou hlavou a červeno pšeničnou barvou. Má úžasnou, milou a přátelskou povahu. Sydney se narodil po inseminaci mrazeným sperma imporotovaným ze Švédska do Německa.  Jeho otcem je krásný ridgeback Elangeni Braveheartrules – EROS, který byl do Švédska dovezený z Austrálie. Byl to pes krásného typu s vynikajícím pohybem, ověnčený mnoha tituly, a především měl úžasnou povahu. Velmi si vážím toho, že Sydney byl v chovu používán velmi uváženě a v CZ je náš vrh "I" jediným jeho vrhem. 
V tomto vrhu se mi podařilo upevnit výborné úhlení obou párů končetin, pěkné silné kostry, pevná silná záda, prostorný elegantní pohyb, krásné hlavy, sytou pěknou barvu srsti a skvělé povahy. Dá se předpokládat, že někteří by mohli být nositeli genu pro hnědý nos, ze strany otce. 

Zde prezentujeme pouze psy: 

c.i.b  mCh  gcH. imari sydney z Valdštejnských lip
Narozen: 17.11.2017

O: MCH. C.I.B Kisangani High Five Sydney (De) x MCh. C.I.B GCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip

 

c.i.b  mCh  gcH. indy Joe sydney z Valdštejnských lip
Narozen: 17.11.2017

O: MCH. C.I.B Kisangani High Five Sydney (De) x MCh. C.I.B GCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip

pracovně vedený pes 

 

 

 

VRH  "H"

O VRHU : Otec : ICh. MCh. Villagedogs Kamana (Be) & matka : ICh. MCh. MGCh. Eliviann z Valdštejnských lip

Vrh "H" se narodil v naší CHS 3.3.2015 . Celkem se narodilo 9 štěňat (4P a 5F) 2 kluci nestandard - 1x 3 korunky v ridge, 1x 1 korunka v ridge, 1x fenka bez ridge. Žádný DS, žádný kryptochid, minimum bílých znaků, žádný zálomek ani blok. 9x plnochrupost, správný nůžkový skus. Tento vrh je velmi pěkný, vyrovnaný typově i exterierově.

Otcem "H" vrhu je krásný pes původem z Belgie Villagedogs Kamakana aka Mak. Mak bohužel krátce po narození našich štěňátek přišel tragicky o život, a tak jsou naše "H" jedinými jeho potomky v ČR. Byl to pes krásného formátu, měl krásné silné kosti, pěknou hlavu, krásné tmavé oči, silné svalnaté tělo s pěkným hlubokým hrudníkem a vynikajícím úhlením končetin.

Štěňata mají po rodičích velmi pěkné hlavy a krásné tmavé oči. Podařilo se mi upevnit pěkný tělesný rámec, dobré úhlení končetin, dobrá záda, silné pevné kosti a pevné, uzavřené tlapy a krásný typ hlavy.

Z tohoto vrhu se úspěšně pohybují na výstavách 3 sourozenci s velmi pěknými výsledky. Zrentgenováni a uchovněni  byli všichni tři s výsledky rtg 2x HD A, 1x HD A/B, všichni ED 0/0, OCD neg, LTV 0, SA neg. Po otci Makovi a mamce Eliviann jsou JME a DM negativní. HOOK (Mak) je jediným uchovněným psem z tohoto vrhu. 

Zde prezentujeme pouze psy: 

 

CH. HOOK Kamakana z Valdštejnských lip   "Maky"
Narozen: 3.3.2015

O: MCH. C.I.B Villagedogs Kamakana (Be) x MCh. C.I.B MGCh. Eliviann z Valdštejnských lip

Maky je typický, krásný a silný ridgeback s pěknou konstitucí. Ke své výšce má správný tělesný rámec, výborné úhlení, výbornou hloubku hrudníku a pěkné předhrudí. Má dobře uzavřené tlapky a elegantní krásnou hlavu. Barva pšeničná až červeně pšeničná, bez bílých znaků. Maky má kompletní chrup a správný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, přátelský, zdravě sebevědomý, a bezmezně oddaný své milující rodině. V pohybu je energický a veselý, má krásný dlouhý a prostorný krok.

Výška: 69 cm, HD A/B, ED 0/0, OCD neg, LTV 0, SA neg, JME clear, DM N/NB-locus B/b -nese gen pro hnědý nos
D-locus D/D - Clear - nenese gen pro modrou barvu, DNA profil
Ridge/Dermoid sinus - R/r
chovný pes ČKRR

Ocenění: ŠAMPION MAĎARSKA, ŠAMPION RUMUNSKA, ŠAMPION BULHARSKA, Grand šampion BULHARSKA

čekatel šampion Polska, Německa, Rakouska, SK a ČR, Interšampion
Majitel: Marcela Klímová, Čelákovice - Sedlčánky, tel: 00420 602 616 890
https://www.taranaki.cz/

 

​​

 

 

VRH"G"

O VRHU : Otec : MCh, C.I.B, WW 11 AFRICAN FARMERS GUARDIAN AKONO (De) & Matka : MCh, C.I.B, MGCh. Eliviann z Valdštejnských lip

Vrh "G" se narodil 23.4.2013 . Celkem se narodilo 7štěňat (3P 4F) 2 štěňata nestandard - 1x zálomek, 1x 3 korunky v ridge. Žádný DS, žádný kryptochid, minimum bílých znaků. 7x plnochrupost, správný nůžkový skus. Tento vrh je velmi vyrovnaný typově i exterierově.

Otcem "G" vrhu je německý šampion, krásný pes, držitel titulu World Winner  2011 African Farmers Guardian Akono. Matkou naše Eliviann z Valdštejnských lip. Štěňata mají velmi pěkné hlavy a krásně tmavé oči. Tělesný rámec tvoří dobré úhlení končetin, dobrá záda, silné pevné kosti a pevné, uzavřené tlapy. "Géčka" mají prostorný a elegantní pohyb. Z tohoto vrhu se úspěšně pohybují na výstavách 4 sourozenci s velmi pěknými výsledky. Zrentgenováni byli všichni čtyři, s výsledkem rtg : 4x HD A, ED 0/0, 3x OCD neg (1x nerentgenováno). Všichni 4 byli úspěšně zařazeni do chovu.

Zde prezentujeme pouze psy:


 

JCh, CH. GIACOBBE AKONO z Valdštejnských lip  "Kubí"
Narozen: 23.4.2013

O: MCH. C.I.B, WW11 African Farmers Guardian Akono (De) x MCh. C.I.B, MGCh. Eliviann z Valdštejnských lip
Giacobbe je typický velmi elegantní pejsek, střední konstituce. K.e své výšce má správný tělesný rámec, výborné úhlení, dostatečnou hloubku hrudníku a pěkné předhrudí. Má dobře uzavřené tlapky a elegantní krásnou hlavu. Barva pšeničná bez bílých znaků. Kubí má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, přátelský, sebevědomý, a bezmezně oddaný své paničce a své milující rodině.

Výška: 67 cm, HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV 0, SA neg, Dominantní homozygot (R/R) - 2 geny pro ridge (GenoCan 2015), JME clear, DM N/N, chovný pes ČKRR
Ocenění: JUNIOR ŠAMPION POLSKA, KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, ČESKÝ ŠAMPION, čekatel šampion Polska, čekatel šampion Ukrajiny, čekatel Interšampion, , CAJC, 3x CAC UA, 2x CWC, 2x CACIB, res.CAC, 2x BOB, 2x res.BIG
2.místo nejkrásnější hlava pes KV ČKRR 2014, 3. místo nejlepší ridge KV ČKRR 2015

Majitel: Klára Olivová, Tábor, tel : 00420 774 466 050
https://giacobbe-akono-z-valdstejnskych-lip.webnode.cz

 

 

 

GARRETT Akono z Valdštejnských lip
Narozen: 23.4.2015

O: MCH. C.I.B, WW11 African Farmers Guardian Akono (De) x MCh. C.I.B, MGCh. Eliviann z Valdštejnských lip
Garrett je typický ridgeback, střední konstituce. Ke své výšce má správný tělesný rámec, dobré úhlení, výborně hluboký hrudník a pěkný front. Má dobře uzavřené tlapky a pěknou hlavu. Barvy pšeničné bez bílých znaků. Garrett má úplný nůžkový skus, barvu očí odpovídající barvě srsti a černý nos. Standardní ridge, správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, přátelský a zdravě sebevědomý

Výška: 66 cm, HD A, ED 0/0, OCD neg .......CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný
Majitel: Kateřina Havlová, Vrchlabí

 

 


 

 

 

VRH"E"

O vrhu : Otec : Ch. Masimba Bashiri Matka & ICH. MultiCh. Ann z Valdštejnských lip
Vrh "E" je druhým nejpočetnějším vrhem narozeným v naší CHS. Narodilo se 12 štěňat (8P 4F), 1 štěně nestandard, žádný zálomek, žádný DS, žádný kryptochid, všichni bez bílých znaků. Ridge - 1x nestandard 3 korunky, 2x mírný posun, 12x plnochrupost, správný nůžkový skus. Tento vrh je velmi vyrovnaný typově i exterierově.

Otcem "E" vrhu je německý šampion, krásně červenopšeničný pes Masimba Bashiri. Matkou naše Ann z Valdštejnských lip.
Štěňata mají velmi pěkné hlavy a krásně tmavé oči. Tělesný rámec tvoří dobré úhlení končetin a správně hluboké hrudníky, rovná záda, silné pevné kosti a pevné, uzavřené tlapy. Pohyb prostorný a elegantní. Z tohoto vrhu vzešlo mnoho dalších výstavně úspěšných jedinců. Zrentgenováno bylo 8 sourozenců, z toho všichni HD A, ED 0/0. Všech osm bylo již úspěšně zařazeno do chovu.

Zde prezentujeme pouze psy:


 

EALDWOODE BASHIRI z Valdštejnských lip  "Woody"

iN MEMORIAM  
Narozen: 16.11.2008

O: Ch.Masimba Bashiri (De) & ICh.  Multi.Ch Ann z Valdštejnských lip

Woody je typický impozantní ridgeback, se zdravým temperamentem, střední konstituce s výškou na horní hranici standardu. Jeho tělesný rámec tvoří dobré úhlení, dostatečná hloubka hrudníku, pěkné silné kosti, dobře uzavřené tlapky a rovná záda. Barva červeně pšeničná bez bílých znaků. Woody má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, sebevědomý, velmi přátelský a oddaný své rodině. Výstavně a pracovně vedený. Zkoušky: ZZO, ZOP,ZPU 1

Výška: 69cm, HD A, ED 0/0.......CHOVNÝ PES

Ocenění: výborný, vítěz tř.mladých, CAC, r.CAC, vítěz třídy, krajský vítěz
Majitel: Luboš Brablc, Mariánské Lázně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MCH.ELDRIDGE BASHIRI z Valdštejnských lip  "RIČI"

IN MEMORIAM
Narozen: 16.11.2008 

O: Ch.Masimba Bashiri (De) x Multi.Ch Ann z Valdštejnských lip 

Ričiho první potomstvo se narodilo v CHS www.jenyszakimi.cz vrh D. Celkem se narodilo 12 štěňat (6Pa 6F). 4 štěňátka nestandard - 2x bez ridge 1x pes 4 vírky, 1x fena zálomek. Žádný DS, krásná červeně pšeničná barva, minimum bílých znaků.

Druhý Ričiho vrh se narodil v CHS https://www.ztehovskehovrchu.webnode.cz/ vrh A. Celkem se narodilo 10 štěňat (7F a 3P). 1x byl odhalen DS-uspáno, všechna ostatní štěňátka jsou standardní s minimem bílé barvy. Krásný, vyrovnaný a velmi kvalitní vrh. Mamkou štěňátek je fenka Angie Furahi.

Třetí vrh Ričiho se narodil z opakovaného spojení v fenkou Angie Furahi v CHS z Tehovského vrchu, vrh B. Tentokrát se narodilo 6 štěňátek 3 kluci a 3 holčičky. Všechna štěňátka jsou standardní. Krásný vyrovnaný vrh s minimem bílé barvy.

Riči je typický energický a nádherný ridgeback, s překrásnou hlavou, střední konstituce s výškou na horní hranici standardu. Stejně jako jeho bratr i on má správný tělesný rámec, dobré úhlení, dostatečnou hloubku hrudníku, pěkné silné kosti, dobře uzavřené tlapky a rovná záda. Barva červeně pšeničná bez bílých znaků. Riči má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, velmi přátelský a oddaný své rodině. Výstavně vedený.

Výška: 69cm, HD A, ED 0/0.......CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný, CAC, r.CAC, CAC ČMKU, res.CACIB, 2x BOS, BOB, vítěz třídy, 2.místo nejlepší pohyb KV ČKRR 2012, 3.místo nejkrásnější hlava, ČESKÝ ŠAMPION, KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, KLUBOVÝ ŠAMPION KCHRR, ŠAMPION POLSKA, Krajský vítěz, Národní vítěz 2015, 2x BOS, BOB

Majitel: Romana Zavřelová, Ústí nad Labem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

ERRAMOON BASHIRI z Valdštejnských lip   "MOONY"

IN MEMORIAM 
Narozen: 16.11.2008

O: Ch.Masimba Bashiri (De) & ICh. Multi.Ch Ann z Valdštejnských lip

Moony je typický velmi aktivní ridgeback, menšího vzrůstu, střední konstituce. Stejně jako jeho bratři i on má na svoji výšku správný tělesný rámec, dobré úhlení, dostatečnou hloubku hrudníku, pěkné silné kosti, dobře uzavřené tlapky, rovná záda a výraznou krásnou hlavu. Barva pšeničná bez bílých znaků. Moony má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký, mírně kratší. V povaze je vyrovnaný, přátelský, sebevědomý, hodně aktivní a srdcem i duší oddaný své paničce...

Výška: 64,5 cm, HD A, ED 0/0.......CHOVNÝ PES

Ocenění: VN1,V1 vítěz tř. mladých, výborný

Majitel: Jana Richterová, Praha, tel: 00420 776 748 044
 

EKEWAKA BASHIRI z Valdštejnských lip    "Eki"

IN MEMORIAM

Narozen: 16.11.2008 
O: Ch.Masimba Bashiri (De) x Multi.Ch Ann z Valdštejnských lip

Potomstvo : První Ekiho vrh najdete na stránkách CHS www.nasezrzecka.estranky.cz - vrh A - matka Bonnie z Vinické hájenky. Narozeno 10 štěňat, jedna fenka bohužel uhynla po porodu. Poměr (7F a 2P) žádný DS, 7x nestandard (1x zálomek , 4x bez ridge, 1x podkus, 1x pouze 1 korunka v ridge

Eki je typický velmi elegantní pejsek, střední konstituce. Ke své výšce má správný tělesný rámec, výborné úhlení, dostatečnou hloubku hrudníku, pěkné silné kosti, dobře uzavřené tlapky a elegantní krásnou hlavu. Barva červeně pšeničná bez bílých znaků. Eki má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči a černý nos. Ridge správně široký a dlouhý. V povaze je vyrovnaný, přátelský, sebevědomý, a bezmezně oddaný své milující rodině...
Výška: 68 cm, HD A, ED 0/0.......CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný 3 a 4, vítěz třídy, oblastní vítěz

Majitel: manželé Filkovi, Mariánské Lázně
 

VRH "D"

DANTHEO ABUTAMBU z Valdštejnských lip

IN MEMORIAM 
Narozen: 31.3.2008

O: Ch.Abutambu Aziz de Kiugwana (De) x Ch.Barbara z Valdštejnských lip

Dantheo se narodil v našem "D" vrhu, pro který jsme zapůjčili název naší CHS pro první štěňátka fenky Barbary z Valdštejnských lip. Otcem je německý pes z francouzského chovu Abutambu Aziz de Kiugwana. Celkem se narodilo 8 štěňátek (7F 1P) 1 štěně nestandard - 3 korunky. Vrh se obešel bez DS a zálomků, 1x větší množství bílé barvy na tlapkách a hrudi, ostatní standardní bílé nápsenky, krásná sytě červeno pšeničná barva. Všichni mají správný nůžkový skus, u dvou feneček P1 v dásni, 2x posun korunek v ridge, ridge správné široké a dlouhé, 6x rtg HD A, ED 0/0. Čtyři sourozenci byli úspěšně zařazeni do chovu. Zde prezentujeme pouze Danthea.

První Dantheův vrh najdete na stránkách CHS https://www.bavorskyerb.cz/cs/ - vrh B - matka Cendy Ell od Kovářovské hůrky. Narozeno 11 štěňat (3P 8F), 6x nestadard (2x DS (operace), 2x krátký ridge, 1x 3 korunky zálomek, 1x posun korunek

Druhý Dantíkův vrh se narodil v CHS https://ashabirra-mto.webnode.cz/ vrh A. Celkem se narodilo 10 štěňat (6P a 4F), 3x nestandad - 1x byl odhalen DS zálomek, 1x zálomek, 1x 3 korunky. Mamkou štěňátek je fenka Asha Life Borana

.

Dantheo je typický ridgeback, s velmi pěknou sytě červeno pšeničnou barvou. Je střední konstituce s výškou na spodní hranici standardu. Jeho tělesný rámec tvoří dobré úhlení, hloubka hrudníku a pěkné silné kosti s dobře uzavřenými tlapkami. Záda rovná s mírně spáditou zádí a níž nasazeným ocasem. Dantheovou předností je velmi hezká hlava s milým výrazem. Má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči, černý nos a malou bílou náprsenku. Ridge správně široký a dlouhý, posun korunek. Dantheo je nesmírně přátelský, mírný a vyrovnaný pes, který svou povahou zaujme stejně jako krásnou barvou srsti.Výstavně a pracovně vedený, coursingová licence.

Zkoušky: ZOP, BH, ZZO
Výška: 65cm, HD A, ED 0/0, OCD neg.......CHOVNÝ PES
Ocenění: IV. Nejkrásnější hlava KCHRR 2010, Krajský vítěz, Vítěz MB, II. místo VI.sk. FCI MB 2010, Nejlepší mladý pes 2009, Nejkrásnější hlava KCHRR 2009, II. Nejkrásnější pohyb KCHRR 2009, III. Nejkrásnější hlava ČKRR 2008, CAC

Majitel: Dana Marečková, Praha

 

 

 

VRH "C"


O VRHU : otec : Ch.Musafah Leoridge (SK) & ICH. MCh. Ann z Valdštejnských lip 

 Vrh "C" byl zatím naším nejpočetnějším. Narodilo se 13 standardních štěňat (6P 7F), žádný zálomek, žádný DS, žádný kryptochid, pouze jednou bílá náprsenka, krásné dlouhé ridge s ideálním tvarem boxu, 13x správný nůžkový skus - 12x plnochrupost - 1x chybí P2. Tento vrh je velmi vyrovnaný typově i v barvě srsti.

Otcem "C" vrhu je Musafah Leoridge, pes importovaný z Itálie s americkým rodokmenem, žijící na Slovensku. Matkou naše Ann z Valdštejnských lip.

Štěňata mají velmi pěkný podobný typ hlavy s krásně tmavýma očima, pěkné úhlení končetin s elegantním prostorným pohybem, správně hluboké hrudníky s dostatečným předhrudím. Z tohoto vrhu vzešlo mnoho výstavně úspěšných jedinců, v 15ti měsících máme první splněné šampionáty a načatých několik čekatelství. Na poli pracovním tento vrh skvěle reprezentují dvě feny. Z otcovy strany se dá očekávat, že někteří sourozenci mohou být nositeli genu pro hnědý nos. Zrentgenováno bylo 10 sourozenců, z toho 7x DKK 0/0 2x 0/1, 1x 2/1 ... 5x DLK 0/0. Z tohoto vrhu bylo úspěšně zařazeno do chovu 9 RR z Valdštejnských lip .
 


Zde prezentujeme pouze psy:
 

JCh. a Ch. C´HANDLER MUSAFAH z Valdštejnských lip

in memoriam
Narozen: 19.4.2006: 

O: Ch.Musafah Leoridge (SK) x Multi Ch. Ann z Valdštejnských lip 

 

C´handlerovo potomstvo - 14.5.2008 se v CHS Srdce Afriky narodilo C´handlerovo první potomstvo , vrh A. Celkem se narodilo 9 štěňat, (6P 3F). Vrh je velmi vyrovnaný, žádný DS, žádný zálomek, minimum bílé barvy, 9x černý nos, pěkné dlouhé ridge s pravidelným postavením korunek. Pouze 1x jeden vírek - nestandard, ostatních 8 standard.

C´handler je typický ridgeback s velmi krásnou hlavou, barvy pšeničné, má úplný nůžkový chrup, tmavé oči, žádné bílé znaky a černý nos.
Je to velmi hodný rodinný pes, s velmi milou povahou. Přátelský, temperamentní. Výstavně vedený a úspěšný, běhá agility, coursing....

Výška: 69cm, DKK 0/0, DLK 0/0.....HD A, ED neg., CHOVNÝ PES
Ocenění: Nejkrásnější baby, III.nejkrásnější mladý pes výstavy, Klubový vítěz KCHRR 2008, Jugendsiger Berlín, CAJC,CAC,res.CACIB, BOB,res.BIG
ČESKÝ ŠAMPION, JUNIOR ŠAMPION BOSNY A HERCEGOVINY, ŠAMPION of MONTENEGRO
Majitel: Markéta Maxová, Duchcov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C´HESTER MUSAFAH z Valdštejnských lip

in memoriam 
Narozen: 19.4.2006

O: Ch. Musafah Leoridge (SK) & ICh. Multi Ch. Ann z Valdštejnských lip

C´hester je vyšší velmi hodný pes, mohutnější konstituce, barvy pšeničné, chrup úplný nůžkový, oko tmavé, nos černý, bez bílých znaků. Přátelský, temperamentní, sebevědomý. Výstavně vedený.

Výška: 70cm, DKK 0/0, DLK 0/0....HD A, ED neg., CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný, vítěz tř. mladých, III. nejkrásnější mladý pes výstavy, CAJC. res.CAC

Majitel: Lucie Aubrechtová, Brno

 

C´HINEDU MUSAFAH Z Valdštejnských lip    "sORBON"

in memoriam 
Narozen: 19.4.2006

O: Ch.Musafah Leoridge (SK) & ICh.Multi Ch. Ann z Valdštejnských lip

C´hinedu je pejsek střední konstituce, pšeničné barvy, s jemnějším typem hlavy a krásným výrazem, s úplným nůžkovým chrupem, oko tmavé, nos černý, bez bílých znaků. Přátelský, velmi miluje svou paničku, temperamentní, sportovní typ psa. Výstavně vedený. Výška: 68 cm, DKK 0/0, DLK 0/0......HD A, ED neg., CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný, CAJC

Majitel: Naďa Šormová, Turnov


 

CH,GCH. C´HIOKE MUSAFAH z Valdštejnských lip   "ČAKI"

in memoriam
Narozen: 19.4.2006

O: Ch. Musafah Leoridge (SK) & ICh. Multi Ch. Ann z Valdštejnských lip


C´hioke je vyšší, typický ridgeback, s velmi pěknou hlavou, úhlením a hloubkou hrudníku, červeně pšeničný. Má úplný nůžkový skus, krásné tmavé oči, nos černý a zanedbatelný náznak náprsenky. Je to přátelský, sebevědomý,temperamentní pes, velmi milující děti a svou rodinu. Výstavně vedený, coursingový začátečník.
Výška: 70cm, DKK 0/0......HD A, CHOVNÝ PES
Ocenění: ČESKÝ GRAND ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY, výborný, CAJC, CAC, res.CAC, res. CACIB, III.místo nejkrásnější hlava a ridge klubové výstavy, krajský vítěz
Majitel: Lucie Drusanová, Jičín, Tel: 00420 603 410 066

První C´hiokeho potomstvo najdete na https://www.ridge.estranky.cz/ - vrh C - matka: Multi.CH. Princesslioness Bohemia Checko - narozena 4 štěňátka, 2F a 2P - 1x hnědý nos, žádný DS, pěkné ridge

 

B VRH

O vrhu : Matka: ICh MultiCh. Fatima Bohemia Checko, otec : Palatin Ropotamo

Narozeno opět 9 štěňat (2F 7P) 2 štěňata nestandard. Vrh byl velmi vyrovnaný bez bílých znaků, 8x standardní plemenný znak - ridge, 1x tři korunky, 1x zálomek. 8x plnochrupost, 1x P1 v dásni, 1x vada skusu. Ve vrhu se nevyskytl žádný kryptochid ani DS. Uchovněni 3 jedinci.

Zde prezentujeme pouze psy:

 

 BILLY BOB z Valdštejnských lip    "BADU"

in memoriam
Narozen: 7.3.2004

O: Palatin Ropotamo & ICH. Multi CH Fatima Bohemia checko

Billy je typický pejsek střední konstituce, pšeničné barvy, plnochrupý s nůžkovým skusem. Oko tmavé,nos černý. Povahově vyrovnaný, domácí mazel, přátelský. 

Výška: 67,5 cm, DKK 1/1, HD (B), CHOVNÝ PES
Ocenění: vždy výborný, CAJC
Majitel: manželé Šulcovi, Mladá Boleslav

 

Ch. BOND z Valdštejnských lip

in memoriam 
Narozen: 7.3.2004

O: Palatin Ropotamo & ICh. Multi CH Fatima Bohemia checko


Bond je mohutnější pes, červeně pšeničné barvy, bez bílých znaků, plnochrupý s nůžkovým skusem. Oko tmavé, nos černý. Povahově vyrovnaný, přátelský,sebevědomý, výstavně a lovecky vedený, bez reakce na střelbu.

Výška: 69 cm, DKK 1/1, HD (B), CHOVNÝ PES
Ocenění: výborný, CAC, CACIB, Český šampion, ŠAMPION BOSNY a HERCEGOVINY
Zkoušky: ZOP, BZ v 1.ceně

Majitel: Iveta Cidoráková, Praha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

VRH "A" 

O vrhu : Matka: ICH .MultiCh.Fatima Bohemia Checko & otec: ICH. MultiCh.Adar z Lukovského dvora.

Narozeno 9 štěňat (4F 5P) 1 štěně nestandard. Vrh byl exterierově velmi vyrovnaný, bez bílých znaků, všechna štěňata mají standardní ridge, velmi pěkné délky. U jednoho štěněte se vyskytla neobjasněná nerovnost na špičce ocasu. Všechna štěňata jsou plnochrupá a mají správný nůžkový skus. Ve vrhu se nevyskytl žádný kryptochid. Do chovu byli zařazeni 3 jedinci.

Zde prezentujeme pouze psy:
 

ABRAHAM z Valdštejnských lip    "EJB"

in memoriam
Narozen: 7.6.2002

O: ICH. Multi CH.Adar z Lukovského dvora & matka ICh. Multi CH.Fatima Bohemia checko

Abraham je typický vyrovnaný pes mohutnější konstituce. Plnochrupý, s nůžkovým skusem, pšeničné barvy bez bílých znaků, oči tmavé, nos černý. Přátelský, sebevědomý, výstavně vedený.
Výška 69 cm, DKK 0/0, HD(A), CHOVNÝ PES
Ocenění: vždy výborný
Majitel: Josef Vítek, Mníšek pod Brdy
www.rhodesian.cz

 

ANTHONY z Valdštejnských lip

in memoriam 
Narozen: 7.6.2002

O: Multi CH Adar z Lukovského dvora x Multi CH Fatima Bohemia checko

Pes červeně pšeničný bez bílých znaků, mohutnější, plnochrupý s nůžkovým skusem. Oko tmavé, nos černý. Povahově vyrovnaný, přátelský, sebevědomý.
Výška: 69 cm, DKK 0/0, HD(A), CHOVNÝ PES
Ocenění: vždy výborný, r.CAC
Majitel: Viera Rusková, Bratislava, SK

bottom of page