top of page

Zadní strana

 

 

Přední strana

 

 

Jako úplně první publikaci jsem na našem trhu objevila knížku RHODESIAN RIDGEBACK – AFRICKÝ LVÍ PES od Mgr. Věroslava Heriana. Knížka vyšla v roce 1998.

 

 

 

 

Zadní strana

 

 

Přední strana

 

V roce 1999 se objevila další, již obsáhlejší kniha Rhodeský Ridgeback od Stiga Carlsona. Tato knížka vyšla v Německu již v roce 1995, poté ji do češtiny přeložila paní Lea Smrčková.

 

 

 

 

Zadní strana

 

 

Přední strana

 

 

Ve stejném roce ( 1999 ) vyšla první velmi obsáhlá kniha RHODESKÝ RIDGEBACK – Afričan v Evropě, jejíž autorkou je chovatelka a majitelka RR paní Monika Tušanová. Knížka Vás velmi podrobně provede počátky chovu Rhodéského Ridgebacka v Evropě,  u nás a na Slovensku, odhaluje historii a počátky vzniku tohoto plemene. Prezentována je zde velká spousta fotografií Ridgebacků, přičemž někteří z nich ještě dnes září ve výstavních kruzích.

 

 

 

 

Zadní strana

 

 

Přední strana

 

 

Poslední a zatím nejnovější je knížka od americké spisovatelky Ann Chamberlain RHODESKÝ RIDGEBACK. Velmi pěkně zpracovaná kniha Vám odpoví snad na všechny otázky, které Vás jako začínajícího chovatele, či majitele štěňátka mohou zajímat.

Od historie, standardu, chovu RR v různých koutech světa, výcviku, vystavování až po zdravotní péči Vás tato knížka provází nenásilnou formou a mě velmi nadchla. Má velmi pěkné grafické zpracování a spoustu zajímavých fotografií. Po paní chovatelce jsem pojmenovala svoji druhou fenku Ann z Valdštejnských lip.

bottom of page