top of page

VRH E

11.01.2009
E teamu je 8 týdnů a nastal čas prvního velkého kroku pro naše miminka..........odloučení a nový život ve svých nových rodinách.
Šťěňátka jsou tetovaná, 4x odčervená, očkovaná a po druhé kontrole poradcem chovu. Všech 12 štěňátek má standardní nůžkový skus, 11x standard ridge (1x pes nestandard - 3 vírky), žádný DS, žádný zálomek, všichni mají pěknou pšeničnou až červeně pšeničnou barvu bez bílých znaků (1x minimální množství bílé na prstech zadní nožky), krásné tmavě hnědé oči, černé nosy.  Kluci mají  všichni sestouplá varlátka.  Jsme velmi šťastní za tento krásný vrh. Doufám, že s většinou dětiček se uvidíme brzy na výstavách :-)
Tento víkend byl pro nás tak trochu ve znamení smutku, neboť do světa odjely první dětičky, aby začali svůj nový život ve svých nových rodinách. Doufáme, že se nám pro všechny podařilo najít svělé nové páníčky a vzájemně vnesou do svých životů spoutu radosti a nových nezapomenutelných chvil. Přejeme všem, aby naše mimina přinesla majitelům radost a především báječné čtyřnohé kamarády.

4.1.2009
Miminkům se překulil 7.týden a pomalu se blíží doba, kdy nás začnou opouštět. Krásné chvíle s nimi utekly jako voda a my jsme si jich ještě ani pořádně neužili :-(
Tento týden byl plný návštěv nových pánečků, ale i našich přátel, které jsme velmi rádi viděli. Miminka rostou jako z vody. Prožili jsme s nimi klidného silvestra a s manželem jak se patří před půlnocí usnuli :-)
Prckové mají papulky plné zoubků, všichni mají pěkné nůžkové skusy, kluci už mají všichni sestouplé pánské zařízení ;-)
Nejaktivnější jsou kolem půlnoci, když se má jít spát. Honička za pet lahví se neobejde bez pořádné lítačky a hlasitých projevů. Konečně napadl první sníh a mimina jsou z něj patřičně nadšená. A tak aspoň na chviličku je pouštíme to bílé nadělení prozkoumat :-)

29.12.2008
Děkuji Petře a Mirkovi (CHS NYATHI ) www.nyathi.info za milou návštěvu a krásné fotky našeho E teamu. Mimískům je 6 týdnů a poprvé jsme je fotili v postojích. Dali jsme si záležet a díky Petřině profesionálnímu nasazení vám poprvé představujeme naše éčka v plné kráse a tak trochu jinýma očima :-) Ještě jednou moc díky!

26.12.2008
Měli jsme vzácnou návštěvu......z Německa dorazila dvoučlenná expedice od tatínka našeho E teamu Bashiriho - člověčí táta Dirk a s ním kamarád Ralf. Užili jsme společně několik příjemných dní se štěňátky a mimina se moc líbila. Děkujeme ještě jednou za krásné dárky a nesmím zapomenout na pozdrav od Neptuna ;-))

29.12.200824.12.2008
Letos jsme díky našemu E teamu prožili jeden z nejpestřejších štědrých dnů :-)
Od rána jsme měli ruce plné práce. Péče o štěňátka už nám zabírá velkou spoustu času, snažíme se je nešidit a i chování a rozmazlování rozhodně nezanedbáváme :-) Na štědrý den však byl plán pěkně našvihaný. A tak mrňata lítala jak tajfun po celé kuchyni, já přeskakujíc loužičky a s Adélkou pomalu na zádech připravovala bramborový salát a mezitím ještě sbírala stále oběmnější hnědé hromádky :-)
Den utekl velmi rychle. Večer nám mimina dopomohla recyklovat poskládanou hromádku balícího papíru z rozbalených dárků a užili si s ním náramnou honičku. Nesmírně je nadchly pentličky. Fotek moc nevyšlo, většinou se mi povedly jen barevné čáry :-)
Vše jsme ale zvládli myslím docela s přehledem, rozhodně to budou jedny z vánoc, které z paměti určitě nevymažeme :-)
Prckům táhne na 6.týden. Fotky ještě doplníme během týdne.

18.12.2008
Čas se štěňátky díky předvánočnímu shonu neskutečně ryche utíká. Miminkům táhne na 5.týden. Tento týden pozvolna začali baštit granule a musím říct, že jim to jde i šmakuje :-) Nebyl žádný problém, jen hnědých hromádek přibývá :-) Všichni už vzorně baští z misky aniž by při tom zmazali sebe i své spolustolující sourozence. Zoubky už mají jako jehličky a stoličky jsou téměř úplně venku. Malým průzkumníkům umožňujeme pohyb po celém domě a pomalu se ukazuje, jak je kdo odvážný. Návštěvy už jsou v plném proudu a jak velké holky, tak mrňata jsou na ně natěšení.
Annie konečně povolila Fatimě, aby si užívala naplno svoji babičkovskou roli. Fatima miluje štěňátka a už nemohla pokušení déle odolat. Chodí se mazlit a kočkovat s mrňaty do výběhu a nesmírně si péči o ně užívá. Malí raubíři její přítomnost uvítali a jak můžou, úplně ji láskou zavalí :-)  Fáťa je vzorná babička na plný úvazek ;-) Pro naše mimča je velkým obohacením.

12.12.2008
Miminkům jsou za dva dny 4 týdny. Mají za sebou velkou událost a to stěhování na naši chaloupku, kde je pro ně připravená štěněcí školička. Na noc spí v kuchyni a přes den mají výběh v naší zimní zahradě, kde jim samozřejmě topíme :-) Tuto změnu celý tým uvítal. Mrňouskové objevují nadšeně nový svět, rostou jako z vody, mají za sebou druhé odčervení, manikůru a už i obstojně baští štěněcí mlíčko z misky. Byl to týden plný změn a pokroků, miminka se učí velmi rychle. První zoubky jsou už venku a taky už jsou na rukách pěkně cítit. Začínají si čím dál více hrát, vzájemně se ohryzávají, pošťuchují a srandovně na sebe štěkají.
Omlouvám se budoucím majitelům štěňátek, že internetové spojení malinko vázne, neboť signál tady stagnuje a jsou to obzvlášť vymodlené chvilky, kdy se chytne a chvíli vydrží.

02.12.2008
E teamu táhne na 3.týden :-) Všechna mimina od 11 dne vidí, slyší a už i nemotorně chodí :-) Začínají vypadat jako mini pejsci a jejich vrtkavá chůze je vážně zábavná. Z bedny se  ozývají  legrační zvuky, jako zaštěkání, zavrčení a nejčastěji  kňourání a dožadování se mámina mléčného baru. No jako větší bar si stále připadám spíš já :-))) Mrňouskové začínají objevovat svět. První zvědavci už našli sníženou stranu bedny a vykukují ven. Začínají i srandovní pokusy o hru. Občas rozverně žužlají mámě ucho, nohu nebo nos, vzájemně si pak okusují tlamičky a tváří se při tom děsně překvapeně :-) V tlamičkách se pod dásněmi začínají rýsovat první zoubky.

26.11.2008
2.týden života našich štěňátek
Dnes je našemu E teamu 10 dní. A co se za tu dobu všechno událo? Téměř všechna miminka zdvojnásobila svoji porodní váhu, hezky vyrostla a v porodnici se to začíná sradovně hemžit. Pokusy o první vratké krůčky, které nakonec skončí kotrmelcem jsou komentovány občasným zakňučením nebo srandovním zaštěkáním sourozenců. Mrňata jsou stále přikrmována z lahve, na předních pacičkách jsme jim udělali drobnou manikůru, aby nedrásali mamince bříško a Annie dnes byly zdárně vytaženy stehy. Vše je v pořádku a bříško hezky zahojené. Mrňouskům se začínají prořezávat očíčka. Většina už je má do poloviny otevřené, ale jako první dnes prokoukla na svět slečna oranžová. To bylo ráno překvapení :-) Dnes je ještě čeká první odčervení :-)

19.11.2008
první fotky našich miminek a jejich první dny na světě
Miminkům i mamče se daří velmi dobře. Annie se úžasně stará a mrňousky opouští jen, když potřebuje bleskově vyvenčit. Mrňousci začali hezky přibývat na váze, zatím stále přikrmujeme. Od bedny se jen těžko dá odtrhnout, je to lepší než televize :-)

17.11.2008
ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ !!!!
Máme za sebou velmi dlouhou noc a den. Miminka jsou na světě, ale porod se neobešel bez komplikací. Narodilo se 14 úžasných miminek......před narozením posledních tří se však porod zastavil. Děloha byla velkou kapacitou předčasně vyčerpaná. Odjeli jsme na kliniku, kde jsme na ultrazvuku viděli ještě 3 minimka, dvě živá. Oxytocin nám nepomohl a tak se muselo přistoupit k císařskému řezu. Pro kluka a holčičku (oba standard) bylo však už příliš pozdě :-( Na svět přišel poslední kluk - obrovský bojovník!
Cekové skore je 4 holčičky a 8 kluků. Všichni mají krásnou červeně pšeničnou barvu, žádný zálomek, pouze jeden pejsek má malou bílou náprsenku, ostatní bez znaků, pěkné ridge, jeden kluk bude nestandard - 3 vírky. Kluk a holčička, kteří nám odešli, byli také naprosto v pořádku a bez znaků.
Ještě čekáme na kontrolu a tak další info doplníme po ní. Zatím pár fotek, pořízených během porodu ......více až nabereme síly. Velký dík tatíkovi Bashirimu za úžasný vrh a krásná miminka !

22:00...skvělé zprávy po kontrole vrhu, vše při starém a rádi dodáváme, žádný DS :-)

15.11.2008
Máme za sebou 60.dní březosti naší Annie......nastává čas nervozity a velkého očekávání. Držte nám pěsti .......

09.11.2008
Už se nám to krátí......Annie jsem ještě jednou dnes vzala na naše oblíbené místo a udělala pár foteček jejího stále rostoucího bříška. Doma už jsme jí nainstalovali porodnici a tak si v ní lebedí. Vypadá vcelku spokojeně. V bříšku už to pěkně rejdí. Když Annie odpočívá, jsou vidět pohyby štěňátek a někdy bříško pořádně nadskakuje. S maminou děláme jen krátké procházky, které ji neunavují. Přes bříško už máme úctyhodných 100cm!!

03.11.2008
Poslední víkend jsme trávili prací a přípravami na chaloupce jelikož rosničky předpovídaly hezké počasí a myslím, že se snad ani nesekly. Bylo krásně, takže i nové fotky ze 47. dne těhotenství mají krásný sluníčkový nádech. Mamina se nám začíná nebezpečně kulatit. Zatím vše zvládá s vrtěním ocásku. Když položím ruce na její bříško a počkám si, už jsou cítit první výkopy mrňousků :-)

21.10.2008
První fotky naší maminy z 35. a 40. dne těhotenství. Annie si užívá posledního podzimního sluníčka, zatím co my zazimováváme zahradu a děláme všechny přípravy potřebné pro příchod štěňátek, aby nás v zimě nic nepřekvapilo.

15.10.2008
Den plný skvělých zpráv!!!!! Dnes jsme navštívili s Annie kliniku paní doktorky Hypské v Hradci Králové. Ačkoli se nám čelo rosilo :-) dostali jsme ty nejlepší zprávy! Annie je těhotná!!!! Naše vysněná " Éčka" by se měla narodit kolem 17.- 21.11.2008, předpokl. odběr zač.ledna 2009. Jsme šťastní a moc se těšíme ! Přijímáme záznamy na štěňátka.

We have great news - ANN IS PREGNANT!
Expected birthdate of puppies is c. 18.-20.11.2008. They will be available in the middle of January 2009. If you are interested in puppy from us, please do not hesitate to contact us. E-mail: marketa@ridgebackove.cz

19.9.2008
.......aneb návrat z námluv.....
Trochu záměrně, abych nic nezakřikla jsem dlouho neaktualizovala tuto stránku. Dnes mi spadl velký kámen ze srdce a tak můžu všem, kteří na tuto zprávu tolik čekají oznámit: Byli jsme na námluvách a máme nakryto!!
Annie začala hárat v minulém týdnu a vzhledem k jejímu rychle narůstajícímu progesteronu a nenápadnému začátku hárání, to byl pro mne velký stres......čekání na tento okamžik si vyžadovalo dělání krevních testů ob den, abychom tento okamžik nepropásli stejně jako na jaře. Na dalekou cestu za naším panem úžasným jsme se vydali v noci z úterý na středu. První krytí proběhlo ještě za ranního šera ve středu..druhé v noci před odjezdem. Bashiri nás očekával v plné parádě a jaksi pro mě neměl pochopení, když jsem se ho snažila co nejlépe vyfotit ....pro Annie na památku :-)....a skákala okolo něj s foťákem dělajíc na něj podivné zvuky, mi dal svojí netrpělivostí jasně najevo, že ho zajímá hlavně naše děvče, které jsme sebou přivezli. A tak jsme ho pózováním příliš netrápili. K Annie i k nám byl nesmírně přátelský, milý a jak se patří gentleman. A tak vám musí těch pár obrázků stačit ;-)
Večer jsme přijali ještě velmi milé pozvání na večeři a užili si krásný večer ve společnosti velmi milých páníčků Bashiriho a jejich skvělých přátel. Touto cestou jim ještě jednou velmi děkuji za pomoc, milé přijetí a čas, který nám věnovali. Rovněž také díky báječné kamarádce Monice, která nám po celou dobu trpělivě tlumočila. Bez ní by pro nás bylo vše daleko daleko složitější. Snad se zase všichni brzy uvidíme u nás ;-)
Vrátili jsme se velmi unavení,ale moc šťastní. Doufejme, že konstelace hvězd nám byla nakloněna a zhruba za měsíc uvidíme na sonu malé krásné kuličky v bříšku Annie. Moc se těšíme!

 

EN - We announce with pleasure that our girl ANN Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP had a date with the handsome boy MASIMBA BASHIRI. We hope that after two months we will enjoy babies.

Thanks a lot to Ela und Dirk for their help and for very nice evening too!

10.1.2008
Nové zprávy v novém roce …:)…konečně všem nedočkavým představujeme našeho budoucího tatíka vrhu „E“.
Je jím krásný pes z německého chovu, šampion MASIMBA BASHIRI. (HD A, ED / OCD frei, plnochrupý, skus nůžkový).
Bashiri pochází z vrhu tří standardních štěňat. Jeho otcem byl velmi známý krycí pes Johokwe Kofie, vyhledávaný pro své bezchybné a vyrovnané potomstvo. Matkou je fenka pocházející z chovu stanice Zuritamu.

 Bashiriho znám z výstav a vždy mě upoutal svou krásnou červenopšeničnou barvou, naprosto vzorovými rovnými zády a krásnou typickou hlavou. Je to pes, kterému se jen těžko něco vytýká, v pohybu je to naprostý elegán. Má většinu kladů, jako perfektní úhlení, tmavé oči, správně hluboký hrudník, dostatečné předhrudí, elegantní dlouhý krk. Je to pes atletického typu, které mám velmi ráda, suchý, bez volné kůže s krásně vyrýsovaným svalstvem. Jeho další výbornou předností je prostorný, elegantní pohyb. V neposlední řadě se Bashiri pyšní  pěkným korektním ridgem.  Na výstavách Bashiri nasbíral velkou spoustu ocenění: 2 x Lux. Jugendchampion, Deutscher Jugendchampion ( Club ),  Bundesjugendsieger ( VDH ), Bester Nachzuchtrüde Deutschland 2006, Deutscher Champion ( VDH ), Best of E.L.S.A Platz 2 / 2007. V roce 2006 nastoupil na vrchol psí výstavní olympiády …..CRUFTS 06 v Birminghamu, kde obsadil skvělé 8. místo !
Spojení Ann a Bashiriho je nepribuzne a první v ČR. Typově se k sobě velmi hodí. Velmi se těšíme!

Více o Bashirim na: www.bashaani.de

Good news in the new year...finally we can introduce our future Daddy from the litter "E".
It is a beautiful dog from German breed, the champion MASHIMBA BASHIRI (HD A, ED/OCD free, complete scissor bite with full dentation)
Bashiri comes from the litter of three standarts puppies. His father was well-known dog Johokwe Kofie, seeked for his perfect and well-balanced offspring. His mother is a bitch originally from the Zuritam kennel.
I know Bashiri from the exhibitions and he always catched my attention by his beautiful red wheaten colour, absolutely perfect straight back and nice typical head. He is a dog, you can hardly criticise, in movement he is totaly free and very elegant. He has wide range of positive qualitites such as perfect angulation, dark eyes, just right deep chest, visible forechest, fairy long neck. He is an altetic type, that I like a lot, dry with well shaped and well balanced strong muscular. His another but not last preference is wonderfuly symmetrical ridge. In the exhibitions Bashiri has collected a lot of titles:2 x Lux. Jugendchampion, Deutscher Jugendchampion ( Club ),  Bundesjugendsieger ( VDH ), Bester Nachzuchtrüde Deutschland 2006, Deutscher Champion ( VDH ), Best of E.L.S.A Platz 2 / 2007. In 2006 he took part in dog´s olympic exhibition - CRUFT in Birmingham where he won great 8th position.
Mating of Ann and Bashiri is not related and is the first in CZ. However they fits together as a type.

More info about Bashiri: www.bashaani.de

Foto: Copyright: Karin van Klaveren

10.10.2007
Na druhá štěňátka naší Annie se pečlivě připravujeme a stejně pečlivě vybíráme partnera, budoucího tatínka.
Annie je fenka z našeho prvního (A) vrhu. Pochází z vrhu 9ti štěňátek, kde se vyskytl jeden nepatrný zálomek na ocásku. Všichni její sourozenci jsou plnochrupí a mají správný nůžkový skus, všichni jsou bez bílých znaků a mají standardní ridge.
V jejím prvním vrhu (C) se narodilo 13 standardních štěňátek, většina rovněž bez bílých znaků. Všichni mají krásný standardní plemenný znak -ridge. Žádný DS ani zálomek. Polovina jejího prvního potomstva kráčí v jejích šlépějích a dělají nám velikou radost ve výstavních kruzích .
Výstavní kariéra Ann měla raketový start, avšak skončila záhy, nečekanou událostí. Dnes jsme rádi, že je s námi a je zdravá. Ann je držitelkou titulů INTERŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, Český ŠAMPION, ŠAMPION Polska, ŠAMPION Ruska, ŠAMPION Bosny a Hercegoviny, ŠAMPION Maďarska, ŠAMPION Německa (VDH), KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, Krajský a oblastní vítěz, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2004 a 2005, BEST CHAMPION FRANCE 2004, 3x BOB, BIG, res.BIG, BOS, III. BOD. Tři z titulů dokázala dokončit již s handicapem. Děkujeme rozhodčím, že ocenili její kvality.
Ann je povahově velmi milá a jemná fenka. Poslušnost jí nedělá problémy, je velmi vnímavá a ohleduplná k malým dětem. Vyběhala coursingovou licenci a dnes je vášnivou závodnicí .
Jsme plni očekávání :-)

Ann is a bitch from our A litter. She comes from 9 puppies, one of them has a small kink. All pupies have complete scissor bite with full dentation, without white marks and with standard ridge. In Ann first litter (our C litter) were born 13 standard puppies, most of them without white marks. All puppies have very nice standard ridge, neither DS or kink. Half of them is very successful in the show rings.
Ann has collected a lot of titles:  INTERŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, Český ŠAMPION, ŠAMPION Polska, ŠAMPION Ruska, ŠAMPION Bosny a Hercegoviny, ŠAMPION Maďarska, ŠAMPION Německa (VDH), KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, Krajský a oblastní vítěz, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2004 a 2005, BEST CHAMPION FRANCE 2004, 3x BOB, BIG, res.BIG, BOS, III. BOD.
Ann is delicate bitch with a typical RR character. She has no problems with obedience, she is sensible and delicate to the small childern. She owns the coursing licence and she is excited competitress.

V létě/podzim 08 se můžete spolu s námi těšit na "E" štěňátka naší Ann.
Pokud budete mít zájem o štěňátko ze spojení Ann a Bashiriho neváhejte nás kontaktovat : tel:602534723, e mail: marketa@ridgebackove.cz

Bude doplněno  ......

bottom of page