top of page

VRH D

Bude doplněno  ......

INFO: Barbara, matka štěňátek  je fenka z naší CHS, ale není součástí naší rodiny. Se svojí paničkou žije v Karlových Varech. Naše stanice spoluvlastní tuto fenku a štěňátka jejího prvního vrhu ponesou dál název název naší chovatelské stanice. Barbařina štěňátka se tedy jmenují abecedně v pořadí od písmene D z Valdštejnských lip.....

2. a 3.8.2008
se konalo naše tradiční setkání, tentokrát štěňátkového "D" teamu s krycím názvem: Co bychom se báli na Prachovské skály.......
Se svými páníčky přijeli Dantheo, Damayanti, Deeann, Darleen a Delilah, z Varů mamča Barbara a teta Carrie. Nechyběly ani naše holky Ann a bábi Fatima. Ostatní byli omluveni :-). Sobotu jsme strávili v Prachovských skalách, kde měli prckové spoustu příležitostí ke hrám a řádně jich využívali. Dlouho se neviděli a přivítání bylo doslova hektické :-). Zbytek dne jsme zůstali u nás na chaloupce, kde jsme udělali průpravu ve výcviku a nácviku výstavních póz. Mimina se unavila natolik, že po zbytek večera už se s námi nebavila a tak si páníčkové museli najít zábavu bez nich :-). Pro mnohé dvounohé, byly sobotní následky a nedělní ráno tak trochu náročnější, než pro jejich čtyřnohé miláčky ;-)).  Neděli jsme zahájili důležitým focením a výletem na hrad Kost. Nenechali jsme si ujít procházku v přilehlém lesoparku a výbornou zmrzku. Příjemně unavení jsme dali u nás kávičku a partičku kriketu a protože štěňátka byla z celého víkendu patřičně ucaprtaná, pomalu se rozjela zase domů. Rádi jsme je pomuchlali a viděli spokojené, krásné souznění s jejich novými majiteli. Doufám, že se všem společný víkend zamlouval a že ho zase někdy zopakujeme :-)

5.6.2008
Hned dvě naše "D" mimi už mají své stránky. Navštivte virtuálně naší Djunu a Danthea.......

 

 

5.6.2008
Poslední společná galerie "déček" těsně před odchodem do nových rodin. Byli jsme se rozloučit a popřát miminkům šťastný krok do života.

1.6.2008
Vytvořili jsme tablo našeho "D" teamu :-))

29.05.2008
D team má 9 týdnů a štěňátka se pomalu začínají rozjíždět do nových domovů.
Po druhé kontrole v osmi týdnech zůstalo vše jako při první :-) Celkem 8 štěňat ( 7x fenka, 1x pes )..... 7x standard, 1x nestandard ridge: 3 vírky. 7x minimum bílých znaků, 1x větší množství. Pejsek má sestouplá obě varlátka. Žádný zálomek, žádný DS, zoubky a skusy v pořádku, 7x ridge standardní.
Všechna štěňátka mají krásnou sytou a jednolitou červeně pšeničnou barvu . Vrh je velmi pěkný, váhově i typově vyrovnaný. Těšíme se jak nám mimi vyrostou do krásy. :-)

 

 

17.5.2008
Taťka našich "déček" Abutambu Aziz de Kiungwana vyhrál !! BOB !! ( Best of Breed ), nejlepší pes výstavy, na německé speciální výstavě RR klubu DZRR v Drage. Posuzovala česká rozhodčí paní Božena Ovesná.
Gratulujeme Heike i Abutambovi !!

6.5.2008
Štěňátka se nám vylupují do krásy. Sluníčko se konečně umoudřilo a tak mrňouskové: hurááááááá na vzduch :-). A že se jim tam líbí !! Mají co objevovat. Zahrada je plná nevídaných věcí, trávy, kytiček ..... všechno je tolik zajímá. Celá "D" parta tuhle novinku moc uvítala. Na sluníčku ještě krásněji vyznívají jejich pěkné červené kožíšky. Za štěňátky už pravidelně dojíždějí návštěvy a noví páníčkové.
Na návštěvu dojela i Heike s taťkou Abutambem z Německa. Byla moc spokojená, nemohla se miminek nabažit :-) Taťka Abutambu nadšením tolik neoplýval, hlavně když měl s dětmi pózovat. To byla pruda a tak vzniklo jen pár fotek, kde stojí v dáli jako nenápadný šedý stín :-) Trochu nových obrázků, pro ty, co už se nemůžou dočkat a pro ty, co sledují jak nám miminka rostou. Hezké pokoukání :-)

18.04.2008
Byli jsme se potěšit se štěňátky a mamčou Barbarou. Všechna štěňátka krásně prospívají, jsou jak malé kuličky, hezky papají a mamča je pečlivě kojí. Hezky se nám vybarvují do červené pšenice a hlavně, všichni už koukají, běhají a už i vykukují z porodní bedny. Brzy začnou časy lumpačení a hraní, prvním pokusům o štěkání se sami velmi podivují a první rozverné pokusy o hraní jsou velmi úsměvné. Pokochejte se s námi sérií fotek, kterou jsem pro naše věrné nafotila.

16.4.2008
Štěňátka krásně prospívají, přibývají, pijou a spí a pijou a zase spí. Sem tam někdo ze spaní škytne, "štěkne" nebo zavrní. Jsou to roztomilátka.

 

1.04.2008   
......aneb první fotky našeho Sněhuráka a 7mi trpasliček :-)
Barbara je statečná máma, porod proběhl v pořádku a celkem rychle. Porodní váha štěňátek se pohybuje okolo 500 - 550g, takže docela cvalíci. Očekávali jsme štěňátek trochu více a tak nakonec mamce zůstaly ještě slušné tukové zásoby :-).....aspoň bude dostatek mlíčka a na každého se dostane stejným dílem :-)
Ve vrhu není žádný zálomek, žádný DS, bílá barva v normě - 1x větší množství, 1 holčička má 3 vírky. Vrh je velmi hezký, vyrovnaný, očekáváme velmi hezkou červeno pšeničnou barvu. Omlouváme se zájemcům o pejsky, ale příroda nám stále dokazuje, jak mocná je čarodějka. Jelikož nám nečekaně zamíchala kartami, na své páníčky nyní čekají ještě 3 hezké holčičky. Jednotlivé galerie štěňátek vytvoříme co nejdříve.
Děkujeme Barbaře a Abutambovi za krásný vrh ! :-)

31.03.2008
Štěňátka jsou na světě, máme 7 holčiček a 1 kloučka.Více informací po kontrole vrhu. Fenka a vrh jsou vpořádku.

24.03.2008
Barbara obývá svoji bedničku a chodí se dívat na březnový sníh...

18.3.2006
Malý foto průřez zvětšujícího se bříška Barbary za posledních pár uplynulých dní. Mamce čekatelce se daří dobře, vesele si funí, kulatí se a chodí na procházky. Začala obývat nový - budoucí mimi box. Už se nám to krátí :-)

3.3.2008
První radostné zprávy ohledně štěňátek! Pan doktor nás napínal, neboť si klidně na den stanoveného Barbařina ultrazvuku vzal dovolenou a tak jsme museli čekat. Dnes nám však sdělil skvělou zprávu, Barbara je březí!! Štěňátka by se měla narodit kolem 2. - 4.4.2008, odběr do nových rodin přibližně začátkem června. Budoucí zájemce prosíme,aby nás kontaktovali. Máme velkou radost a jsme plni očekávání!!

31.01.2008

A vše je zdárně za námi !!! Barbara a Abutambu se vážně snažili :-) a snad si to i užili :-)

Byla to láska jak se patří......na první pohled :-) Doufejme, že jejich snažení bude brzy vidět a sono nám ukáže v Barbařině bříšku několik malých kuliček !

Sono plánujeme okolo 28.2.08....držte nám pěsti! Těšíme se !

26.01.2008
Vhodné dny ke krytí se neodvratně blíží!  Předpokládáme, že love story Barbary a Abutamba se odehraje přibližně v úterý - čtvrtek. Držte nám palečky......vše pro vás zdokumentujeme :-)

 

 

20.01.2008
Tolik očekávaná zpráva pro čekatele na vrh D... Barbara začala hárat! Jak se vše dál vyvíjí bude pravidelně informovat.

 

30.9.2007
A máme ho tady! Nakonec jsme ustoupili od původního záměru a vybrali pro Barbaru pejska krásné červenopšeničné barvy, který nás velmi zaujal jak barvou, krásnou hlavou, tak perfektní milou povahou. Abutambu Aziz de Kiugwana je mladý pes, pěkných proporcí, s krásně tmavýma očima. Pochází z vrhu 11ti ( 7P + 4F ) štěňat, kde byl pouze 2x nestandardní ridge, žádný DS ani zálomek . Je plnochrupý, HD A1, OCD,ED frei ( 0/0 ). Syn krásného psa žijícího ve Švýcarsku Multi Ch. Bukuru of Sambesi Waters a francouzské fenky Shangani Tambuzi Kiungwana, je typický ridgeback s pěkným předhrudím, úhlením a elegantním pohybem. Doposud je držitelem titulů Jugend sieger Belgien (vítěz mladých Belgie), čekatel šampion Německa, CAC,res.CAC,res.CACIB. Abutambu byl testován na blue gen a jeho výsledek je negativní. 

Typově si s Barbarou velmi vyhovují. Jedná se o nepříbuzné spojení a první krytí v ČR tímto psem.

Z tohoto spojení očekáváme výborná štěňátka s krásnou červeno-pšeničnou barvou, pěkná tmavá očka a milé povahy. Ostatně pokochejte se sami a navštivte Abutambuho stránky: www.abutambu.de a další jeho fotografie na : http://www.rhodesian-ridgeback-foto.de/abutambu.html

RODIČE:

Barbara je fenka sytě červené barvy, rovněž plnochrupá. Má klidnou povahu, vždy velmi lpí na své paničce, je velmi ostražitá a nadšená coursingová závodnice. Barbaru charakterizuje i velmi pěkný pohyb a pěkné úhlení. Na výstavách doposud vyběhala titul ČESKÝ ŠAMPION,  ŠAMPION MAKEDONIE, ŠAMPION SRBSKA A ČERNÉ HORY, ŠAMPION ČKRR, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2006, BOB, 2x r.BIG, coursingový ŠAMPION 2006. Jedná se o její první očekávané potomky.

Barbara je fenka, která není součástí naší rodiny, ale se svojí paničkou žije v Karlových Varech. Naše stanice spoluvlastní tuto fenku s její paničkou a pro její první vrh jsme zapůjčili i název naší chovatelské stanice. Štěňátka se tedy budou jmenovat abecedně od písmene D z Valdštejnských lip.

Těšte se s námi. :) Pravděpodobné krytí se uskuteční na přelomu LEDNA A ÚNORA.  V případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení nás neváhejte kontaktovat: tel: 602 534 723, e mail marketa@ridgebackove.cz   

 

 

RODOKMEN 

STATISTIKA VRHU 

bottom of page