top of page

VRH G

Bude doplněno  ......

14.5.2013.

Našim miminkům jsou 3 týdny. V tomto týdnu mrňata udělala několik velkých pokroků.
Postavili se na nožičky a během tří dnů začali stabilně ťapkat po celém porodním boxu. Začali vrčet, štěkat a vzájemně na sebe dorážet :) Začínají být neskonale roztomilí :)
Koncem týdne jsme začali přikrmovat mletým syrovým masem a poprvé jsme vyzkoušeli malé množství rozmixovaných granulí se štěněčím mlíčkem. To bylo nadšení! Byla jich plná miska a samořejmě nezbyl ani drobeček. :) Také jsme s prckama podnikli první cestu autem a zkušební přesun do letního sídla, kde budou brzy objevovat svět. Drápečky jsou opět zakrácené a všichni mají krásně prořezané zoubky. Mamina ze zubů už takovou radost nesdílí, jak může odbíhá relaxovat ..... ;)
A ještě pro všechny nedočkavé důležitá zpráva :-) Spouštíme návštěvy ! :)

 

 

 

7.5.2013 Našim broučkům je 14 dní.

Devátý den jako první vykoukla na svět červená holčička. Od 12.dne už koukají všichni. Zkoušejí první nemotorné krůčky a živě korzují po celém boxu. Mají za sebou první odčervení a kompletní stříhání drápků. Jak můžou ukořistit maminu hned na ni naskáčou jako malé piraňky. Všichni již zdvojnásobili svoji porodní váhu. Ela má vytažené stehy a bříško krásně zahojené. Všem se daří nadmíru dobře ♥
Další mimi videa jsem doplnila na naši stránku na you tube.

 

 

 

 

4.5.2013 Speciální fotoalbíčko pro naše mrňousky ♥

 

 

30.4.2013

Našim miminečkům je první týden. Statečně se derou u maminky o mlíčko, na všechny se dostane, takže krásně přibývají. Na předních pacičkách jsme jim udělali lehkou manikůru, abychom pošetřili maminčino bříško. Ela je skvělá maminka, která se stará jakoby odchovala už x vrhů. K mrňouskům je pečlivá, bednu zatím stále téměř neopouští. Jizva se hojí velmi hezky. Miminka si vesele pobroukávají a poštěkávají a my netrpělivě očekáváme kdo první vykoukne na svět :)

 

 

26.4.2013
První malá videa našich miminek můžete sledovat na našem profilu na you tube :) Postupně budeme přidávat ;)

http://www.youtube.com/user/MarketaRidgebackove/videos?view=0

 

 

23.4.2013

Náš den D nastal a matička příroda nám opět trochu zatopila....
Eliin porod se rozbíhal naprosto klasicky v pohodě, během pondělí začala klesat teplota, Ela prodýchávala a přehrabovala si pelech dle svých představ. První miminko, krásný kluk se narodilo v úterý v 0:20. Další holčička následovala v 1:16, chlapeček 2:35 a pak nastala zlověstná 3 hod pauza.
Jelikož byl porod v začátku, alarmovala jsem naši veterinářku, kdy jsme se dohodly, že pokud se nenarodí štěně do další hodiny vyrazíme na kliniku. Tak se i stalo. Cestou jsme v autě s úlevou porodili další živou holčičku. Ta byla ale poslední narozená přirozenou cestou. Na klinice se udělalo sono, kde bylo vidět 4 živá štěňata. Ela stále v intervalech usilovně tlačila … ale bez výsledku. Měla velké bolesti. Po daších úmorných hodinách padlo rozhodnutí. V ohrožení byla Ela i její miminka. Elu jsme odevzdali do rukou celého veterinárního týmu a s vypětím všech sil čekali, až nás zavolají ze sálu. Po dvou hodinách nám přinesli 3 krásná štěňátka, dvě holčičky a kloučka. Čtvrté štěňátko bohužel přešlo most duhy krátce po narození. Jednalo se o velmi malou 160 g nestandardní holčičku (4 vírky), která bohužel způsobila celý problém. Spolu s dalším štěňátkem ucpali porodní cesty a to bránilo dalšímu průběhu porodu. Na sále zažili pár horkých chvilek, neboť nešlo štěňata posunout vpřed ani zpět. Ela by bez pomoci porod bohužel nezvládla. Děkuji velmi celému týmu kliniky Viva a doktorce Hypské za pomoc a naše malé krásné zázraky.
Všechna štěňata jsou krásná, zdravá a velmi silná. Mají se k světu, vesele kraulují po porodní bedně , baští a jsou stabilně na své porodní váze. Od středy máme už i první váhové přírůstky. Ela je již stabilizovaná a v pořádku, ve stejné kondici jako před krytím.

Celkem náš vrh G čítá 7 štěňátek, 4 holčičky a 3 kluky. Dvě štěňátka jsou nestandardní (chlapeček 4 vírky a holčička nepatrný zálomek na konci ocásku). Ostatní mají minimum bílé barvy, žádný DS, pěkné standardní ridge.

Doufám, že na nás už žádný další problém nečeká a užijeme si s mrňousky krásných 8 týdnů. ♥

 

 

21.4.2013

Blížíme se do finále ..... a můj adrenalin pomalu stoupá :) Elinka se statečně kutálí, miminka se vesele vrtí, apetit má Ela také stále stejný a teplota nic zvláštního nesignalizuje :) Takže uvidíme..... ;)
Budeme si přát hladký porod bez komplikací a zdravá štěňátka,držte nám palce,moc se těšíme♥
Posledních pár foteček z Elinčina 60.dne těhotenství ......

 

 

 

 

14.4.2013
Našemu bříšku je zase o týden víc! Už se to v něm krásně hýbá a vrtí ! Zřetelně jsou cítit i vidět pohyby štěňátek :)
Mamka už začíná být trochu zmožená, ale stále si drží apetit a kondici :)
Abychom jí zvýšili pohodlí, postavili jsme porodní box, který okamžitě vzala na milost a přijala za svůj :) Ráda v něm spí i odpočívá.... a tváří se spokojeně :)
Pár foteček z Elinčina 53. dne těhotenství ......

 

 

 

7.4.2013

Elinčin 45.den těhotenství. Holčička je stále nesmírně při chutích, odpočívá a o procházky v té zimě příliš nestojí .... :)

 

 

 

1.4.2013
G vrh má nově svůj profil i na facebooku 

https://www.facebook.com/marketa.novakova.507/posts/4494211924694?comment_id=54072305&offset;=0&total;_comments=22¬if_t=feed_comment#!/media/set/?set=a.4488927592589.1073741826.1572186675&type;=3

 

 

30.3.2013

38. a 39 den Elinčina těhotenství :) S Elou jsme cvakly pár foteček venku a v atelieru :)

 

 

 

 

26.3.2013

Eliino těhotentví se pomalu přehupuje přes 1. polovinu. Elinka je hodně při chutích. Zatím nepřišlly žádné nevolnosti ani nechutenství :) Hlavní složkou Eliina jídelníčku jsou již granule pro březí fenky. Pro obohacení jí přilepšíme vitamíny, masem, zeleninou a vším o co si řekne její mlsný jazýček.
Hlavní změny, které nyní vnímáme nejvíce, jsou v její náladě. Chvíli vyžaduje hlazení a mazlení, chvíli neví co sama se sebou. :) Bříško už se začíná nepatrně zakulacovat. A v bříšku se dějí velmi podivuhodné věci :). Embrya se již plně vyvinula v malé pejsky. Mají pacičky, prsty a pomalu dosahují velikosti 3 cm :)
Sledujte s námi dál Eliin těhotenský deníček :)

 

 

 

 

 

 

20.3.2013

Sono nám odhalilo v Eliině bříšku malé tajemství :) Všem se nám splnilo přání a v naší CHS se opět narodí štěňátka! ELINKA JE BŘEZÍ !! Máme obrovskou radost a moc se těšíme !!

 

 

 

 

 

27.2.2013

Sledujte s námi těhotenský kalendář. Po kliknutí na banner se můžete podívat, jak se miminka v bříšku vyvíjejí ! 

 

 

 

 

 

 

22.2.2013
Jsme šťastně doma !

Elinčin progesteron nabral rychle na obrátkách. 10.den hárání vyskočil na 11 a tak jsme tak trochu překotně balili a na noc vyráželi do Německa na námluvy.
Ráno jsme byli na místě a Akono nás nadšeně přivítal. Jako pravý gentleman se začal Ele dvořit a ta jeho lichotkám podlehla :) První spojení proběhlo za romantického svítání ve čtvrtek ráno.
Přes den jsme si odpočinuli a užili si krásný večer s Akonem a jeho rodinou. Akono mne znovu utvrdil jak je úžasný a milý pes.
Druhý den ráno jsme námluvy přijeli zopakovat. Ela předvedla doslova namluvací estrádu :) vše bylo velmi rychlé, ani jsme se nestihli rozkoukat :) Ela poté předvedla Akonovi svůj temperament a milostné tanečky :) Evidentně byla velmi spokojená :)
Ty dva dny utekly jako voda, rozloučili jsme se a pomalu se vydali na cestu domů.
Chci poděkovat velmi Petře a Wolfgangovi za milé přijetí, jejich péči o nás, důvěru a přátelství.
Doufám, že se brzy budeme moct společně radovat a že naše společné snažení přinese brzy své ovoce.
Těšíme se na štěňátka !!

 

 

19.2.2013
Jak Ele stoupá progesteron??
15.2. ráno 0,3
19.2.ráno 4,6
20.2.večer 11,1 ! frčíme na námluvy !!

 

 

 

11.2.2013
ELIVIANN ZAČALA HÁRAT !! Během následujících dní budeme sledovat progesteron. Jak budou hodnoty ideální pro krytí, vyrážíme do Německa na námluvy !! Držte nám palce !! :-)

 

 

VRH G

První štěňátka po naší Eliviann plánujeme na jaro 2013

 ze spojení

 

 Eliviann z Valdštejnských lip & Farmers Guardian African Akono (De)

 

 

 

Akono : výška 69 cm, HD A, ED 0/0, OCD neg, plnochrupý, nůžkový skus
Dilute status - DD, DM (Degenerative Myelopathie): N/N ( clear )2011 „LABOKLIN“
Akono je držitelem rekordního množství titulů: INTERCHAMPION, JUNIORCHAMPION De club, CHAMPION: CZ, RO, MNE, MOL, CYP, HU, BE, IT, NL, FR, CRO, CH, De VDH, De club DZRR, LUX, A, grand CH. MNE, Club winner, BOB CHCH HU 2009, World Winner 2011 a další ....vše o Akonovi na web stránce www.africanakono.de


Eliviann : výška 64,5,  HD A, ED 0/0, plnochrupá, nůžkový skus , štítná žláza v pořádku, bez alergií
Eliviann je držitelkou titulů: INTERCHAMPION, JUNIORCHAMPION CZ, MAK, PL. CHAMPION: CZ, PL, BGR, Balkan, MNE, MOL, MAK, RO, club ČKRR, grand CH. BGR, Best baby KCHRR, Junior BOB a další....  

Hledání vhodného psa pro první štěňátka naší Ely mi přineslo nejednu vrásku na čele. Když už jsem si myslela, že mám rozhodnuto, objevily se nové důvody proč začít hledat znovu . Ve finále jsem se znovu a znovu vracela ke psovi, který mne zaujal letos na WDS v Salzburku. African Farmers Guardian Akono je nádherný ridgeback, který mne oslovuje něčím zvláštním co neumím popsat.  Velmi se mi líbí jak se typem podobá naší Eliviann. V jeho výrazu je něco, co důvěrně znám i z Eliiny tváře. Tělem, hlavou a ostatními proporcemi se velmi pěkně doplňují, typově do sebe perfektně zapadají. Předkové Ely a Akona jsou nepříbuzní.


 Akono je pes s milou a velmi vyrovananou povahou. Pro svého páníčka vykoná vždy velmi ochotně co mu na očích vidí. Je milý, vyrovnaný a nekonfliktní. Pevně věřím, že jeho klidná povaha přinese i trochu klidu do Eliiny nezkortné duše.
Akono je pes s mnoha přednostmi. Má krásný front, rovná záda, výborné úhlení, pěknou hlavu, krásné tmavě hnědé kulaté oči, výborný ridge a pohyb, krásně pevné uzavřené tlapy. Jeho kvality dokládá mnoho úspěchů ve výstavním kruhu, je držitelem mnoha šampionátů včetně titulu Světový vítěz.
Akono pochází z vrhu 10 ti štěňat (6P 4F), kde byla 4 štěňata nestandardní pro více korunek v ridge. Žádné z Akonových štěňat doposud nemělo chybějící zuby, nebo jiné vady skusu či pozitvní výsledky rtg.
Akonův otec Ikimba Waitimu byl velmi úspěšný na výstavách a v jeho šlépějích kráčí i mnoho jeho potomků. Měl nekonfliktní a vyrovnanou povahu a stejné povahy je i jeho matka Meranga Grande African Queen .

 

English :
Akono: height 69cm, HD A, ED 0/0, OCD neg, full scissors bite
Dilute status - DD, DM (Degenerative Myelopathie): N/N ( clear )2011 „LABOKLIN“
Akono has many titles: INTERCHAMPION, JUNIORCHAMPION De club, CHAMPION: CZ, RO, MNE, MOL, CYP, HU, BE, IT, NL, FR, CRO, CH, De VDH, De club DZRR, LUX, A, grand CH. MNE, Club winner, BOB CHCH HU 2009, World Winner 2011 and others.. more info about Akone here: www.africanakono.de

 

Eliviann : height 64,5cm, HD A, ED 0/0, full scissors bite, thyroid gland normal, without alergy
Eliviann has this titles: INTERCHAMPION, JUNIORCHAMPION CZ, MAK, PL. CHAMPION: CZ, PL, BGR, Balkan, MNE, MOL, MAK, RO, club ČKRR, grand CH. BGR, Best baby KCHRR, Junior BOB and others....

Finding a suitable dog for first litter of our Ela has brought me not only one wrinkle on my forehead. When I thought that I had decided, there were new reasons to start finding again. On the end I returned again and again to the dog, which amazed me to WDS in Salzburg this year. African Farmers Guardian Akono is a wonderful ridgeback, which addressed me with something special, what I can´t describe. I really like that he is same type like our Eliviann. Ii his expression is something I know from Ela´s face. With body, head and other proportions are nicely complementary and type fit perfectly.
Akono is a dog with a very nice and balanced character. For his owner he always performs what on his eyes he sees. He's sweet, balanced and easygoing. I believe that his quiet nature will bring some peace to Ela´s temperament soul.

Akono is a dog with many advantages. He has a beautiful front, straight back, good angulation, nice head, lovely dark brown round eyes, excellent ridge and movement, beautifully solid enclosed feet. His quality has resulted in many successes in the show ring, holds many championships including the title of World Champion.
Akono comes from a litter of 10 puppies (6 4), where 4 puppies were pet quality for more crowns in the ridge. All Akono´s puppies have full scissors bites and negative X-ray results.
Akono´s father Ikimba Waitimu was very successful at shows too and in his footsteps walking many his puppies. He was easygoing and balanced character and the same character is his mother Merang Grande African Queen.

 

 

 

 

AKONO  fotky 

 

 

 

 

Eliviann je naše sluníčko, fenka s velkým temperamentem, malá všudybylka, která je pro každou špatnost. Je absolutně nekonfliktní, vychází s každým psím kamarádem, miluje děti a velmi ráda se pouští do společných her. Dobrý výběr psa pro Elu je pro mne velmi obtížnou záležitostí, neboť si přeji hlavně psa osvědčeného a psa, který upevní její přednosti.
Ela pochází již z třetí generace odchovaných RR v naší CHS. Je z vrhu 12 ti štěňat, kde bylo jedno štěně nestandard (3 korunky v ridge). 8 sourozenců je úspěšně zařazeno do chovu, všichni s HD A, ED 0/0, všichni plnochrupí. Několik z nich se aktivně zúčastňuje výstav s velmi pěknými výsledky.
Ela sama na své konto nasbírala mnoho titulů, kterých si velmi vážíme. Nově splnila podmínky k udělení titulu INTERŠAMPION !
Ellin otec Masimba Bashiri je pes mnoha kvalit s výbornou povahou. V jeho rodokmenu se nachází zdraví předkové nezatížení dysplazií.
Matkou Eliviann je fenka z našeho chovu - Ann z Valdštejnských lip, která nám dala naše nejlepší vrhy. Má několik velmi úspěšných potomků. Je to fenka menšího vzrůstu, která předává svým dětem krásné tmavé oči, velmi dobrý exterier, úhlení a moc hezký typ hlavy. Ann je pro mne poklad …. její povaha a mimořádná osobnost pro mne bude vždy srdeční záležitostí.


English:

Eliviann is our sunshine, girl with great temperament, she needs to be everywhere and is for every wickedness. It's absolutely easygoing, without problems with every dog friend, loves children and she likes common games. Good selection of dog for Ela is a very difficult matter for me, mainly because I want experienced dog and dog that will strengthen her advantages.
Ela comes from a third generation RR bred in our kennel. She is from 12 puppies, one puppy was pet quality (3 crowns on the ridge). Eight siblings are successfully classified into breeding, all with HD A, ED 0/0, all teeth. Several of them are actively participating on shows with very nice results.
Ela on her account had collected many titles, which are greatly appreciated. Newly fulfilled conditions for title INTERCHAMPION!
Ela´s father Masimba Bashiri is dog with many qualities and excellent character. In his pedigree are healthy dogs without dysplasia.
Eliviann´s mother is bitch from our A litter - Ann z Valdštejnských lip, who gived us the best litters. She has many successfull childrens. She is smaller bitch, who gives to her puppies beautiful dark eyes, very good exterier, angulation and nice type of head. Ann is treasure for me …. Her character and one & only personality is and will be always for me heart thing.

 

 

 

 

ELIVIANN  fotky

 

 

 

Pevně věřím, že spojení Akona a Eliviann přinese krásný, zdravý a vyrovnaný vrh. Všestranná štěňátka s výbornou povahou a exterierem, která svým novým páníčkům přinesou do života hlavně radost a nové možnosti realizovat se jak v chovu, na výstavách, coursingu či poli pracovním.
Pokud budete mít zájem o štěňátko ze spojení Akona a Eliviann, neváhejte nás kontaktovat : tel:602534723, e mail: marketafatima@atlas.cz


English :
We expect puppies with excellent character and exterior who will bring to life of new owners the joy and especially new ways to implement in breeding, shows, coursing or with working hobbies.
If you are interested about planned puppies from Akono and Eliviann, don´t hesitate to contact me: mobil: 420602534723, e mail: marketafatima@atlas.cz

bottom of page