top of page

Naše fenky Rhodéského ridgebacka

V současné době s námi žijí v rodině dvě dospělé fenky RR. Všechny naše feny pocházely a pochází z vrhů narozených v naší chovatelské stanici. Naše první fenka  Fatima a její dcera Ann a vnučky  Eliviann a Giulia, už jsou pouze v našich vzpomínkách, ale navždy v našich srdcích ....

 Zde Vám je rádi jednotlivě představíme. 

JOSEPHINE

GIULIA Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

BEST PUPPY KV KCHRR 2020, CAJC

"VICE" EUROPEAN WINNER PARIS 2022

INTERŠAMPION

Šampion CZ, SRB, BiH, HU, Montenegro, MO, ROM, TUR, A,PL

Grand šampion MO, ROM, Montenegro, CZ, TUR

CLUB CHAMPION ČKRR & KCHRR

Cruft kvalifikace 2022 a 2023

Absolutní vítěz a nejlepší výstavní fena KCHRR 2021

Nejlepší fena roku ČKRR 2021

mnohonásobný BOS, BOB, BIG, res BIG

( Giulia Eliviann z Valdštejnských lip & Catch Me Dreaming Lebombo  " Jasper " )

* 19.12.2019

Josefína, domácky Pepinka - je takový "malý chlupatý oříšek":) Když přemýšlím z které strany začít vyprávět o tomhle "čertově kvítku" :), nevím, za který konec uchopit :) 

Pepča je energická, houževnatá a krásná fenka, která má opravdovou ridgebaččí povahu. S oblibou o ní říkám, že po psích vílách, mám svého prvního, opravdového ridgebacka :D

Umí být svá ... občas je paličatá a potom zase nesmírně pracovitá. U každé činnosti překypuje radostí a energií a vždycky a u všeho nezapomene vymyslet nějaké lumpárny :) Od doby co s námi sdílí naši domáctnost se opravdu nenudíme :)

Narodila se v našem vrhu "J"... v posledním vrhu naší milované Giuli a rozhodl o ní manžel. V té době jsem si ani nepomyslela, že bych mohla jen vyslovit přání, že si chci ponechat další štěně. Byla to pro mě těžká situace, protože bych přišla o možnost ponechat si dceru právě po Giuli. Vybírala jsem pro ni velmi zodpovědně a s těžkým srdcem nové majitele, až přišlo toto nečekané rozhodnutí. Její budoucnost měla být od začátku propojena s naším životem a já jsem za manželovo rozhodnutí dnes strašně moc vděčná. 

Ona mě totiž nepřestává zas a znovu překvapovat, a i když občas zkouší moje nervy :D vše mi vrací ve výstavním kruhu. Jakmile připnu výstavní vodítko, stane se z ní krásná, ušlechtilá fena, která v kruhu snaživě pracuje a ráda se vystavuje. A já si to s ní nesmírně užívám.

Během roku 2021 a 2022 dokázala splnit 11 šampionátů, 5 grand šampionátů a titul INTERŠAMPION. Na evropské výstavě v Paříži v roce 2022 získala úžasné 2.místo a res CACIB !

Splnila bonitační podmínky a pod klubem ČKRR se stala chovnou fenou s vynikajícími výsledky. Je to krásná vyvážená fenka, která mě svojí povahou dostává každý den. 

Jsem na ni moc pyšná a jsem zvědavá co vše máme ještě před sebou ....   ;)

30. 700_4100 B.jpg

HOPE

ELIVIANN Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

INTERŠAMPION, PUPPY Ch, MJCh, MCH, CH ČKRR, GCh, BIG, res.BIG

Kvalifikace na Cruft 2017

( Eliviann z Valdštejnských lip & Villagedogs Kamakana (Be)

*3.3.2015

Rok 2015 byl pro nás velmi těžkým rokem především v osobním životě. Plánovaný H vrh nám měl pomoci překlenout těžké období.... moc jsme se těšili na štěňátka. Od prvních dnů ale tento vrh provázela spousta emocí. Náhlé, tragické úmrtí otce štěňátek nás přivedlo k novým, neplánovaným rozhodnutím ...........

HOPE je můj opravdový, malý drahoušek. Má milou povahu, je ohromně chytrá a také si nás svým důvtipem neustále prověřuje. Je povahově úplně odlišná od ostatních našich holek a tak "okořenila" naši smečku svojí jedinečnou osobností a doplnila další, chybějící článek.

Mezi štěňátky byla od samého začátku nejvíce podobná na tátu Maka. Už ani nevím jak si získala mé srdce. Od prvních dnů jsem věděla, že ona musí zůstat doma. Měla to ale složitější, protože si své místo musela vybojovat. Ne všichni členové naší domáctnosti v té době souhlasili se čtvrtým psem. :))

Hope doslova jako blesk rozjela svoji kariéru ve výstavním kruhu. Ve svých 14ti měsících získala nejvyšší titul BOB na klubové výstavě ČKRR a do dvou let se stala šampionkou štěňat, junior šampionkou, klubovou šampionkou a šampionkou několika zemí. Získala nominaci na Cruft pro rok 2017, titul INTERŠAMPION a splnila mnoho dalších šampionátů.

Umí mě vždy překvapit a v kruhu s ní zažívám velmi krásné okamžiky. Vzhledem k období, kdy se narodila.....nás pojí velmi silné pouto .

Hope se v roce 2020 stala maminkou našeho krásného vrhu K  a  vrhu "L" ♥

HOPE B.jpg
700_0899%20Giulia%20B_edited.jpg

GIULIA

ELIVIANN Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

INTERŠAMPION, MCh, GCh, Ch ČKRR, Klubový vítěz ČKRR 2014, 2.místo nejlepší výstavní fena ČKRR 2015, res.BIG, BIG

mnohonásobná vítězka soutěže o nejlepší ridge 

( Eliviann z valdštejnských lip & African Farmers Guardian Akono (De)

*23.4.2013 - 8.5.2023 - IN MEMORIAMGiulia .... má další vytoužená holčička  :)

Giulia, důvěrně "Julka" se narodila v Eliině prvním vrhu G. Od prvního dne nám tolik připomínala Annie .... že po prvních dvou týdnech bylo téměř jasné, že zůstane s námi. Byla úžasným štěnětem, s krásnou červeno pšeničnou barvou a překrásnou hlavou. Už jako miminko měla v mých očích mnoho předností. Stala se domácím mazánkem. Naše děti i my, jsme si ji neskonale zamilovali....

Giulia je fenka s krásnou, pro mě až vyjímečně důvěřivou povahou. Je absolutně nekonfliktní, poslušná a pevná v povaze. Je opravdovou osobností a je nejsilnějším článkem naší smečky, kterou stmeluje. Mladší i starší feny k ní vzhlížejí....Je pro mě opravdovým pokladem a velmi si cením všech jejích předností.

S Juli si užívám mnoha úspěchů ve výstavním kruhu. S ní jsem poprvé zažila pocit vyhrát nevyšší ocenění na klubové výstavě a mnoho dalších úspěchů, kterých si velmi považuji.

Giulia se do svých 4 let stala Interšampionkou, šampionkou mnoha zemí, klubovou šampionkou a grand šampionkou. Velmi významně se zapisuje do výsledků klubových soutěží a je důležitou součástí naší chovatelské skupiny. Má velmi krásný, vzorový ridge a je držitelkou mnoha klubových ocenění v soutěži "nejlepší ridge."

V mých očích je dokonalou fenkou co se týká typu, konstituce a pohybu. Podařilo se mi v ní upevnit pěkné úhlení předních i zadních končetin a pěkný dlouhý formát těla. Má krásnou hlavu, typickou pro RR z naší chovatelské stanice a má krásný pohyb. V jejích výstavních hodnoceních je často vyzdvihován její dlouhý elegantní krk, pěkné pevné tlapy, krásná hlava, tmavé oči a vzorový ridge.

Z chovatelského hlediska má pro mne velkou hodnotu. Je matkou potomstva z našeho krásného vrhu "I" a vrhu "J" .

Naši milovanou Giuli nám z náruče vyrvala těžká nemoc, s kterou statečně bojovala. Bohužel svůj boj prohrála. :( 8.5.2023 jsme ji s  nesmírnou bolestí v srdci museli nechat odejít :( S jejím odchodem se asi nikdy nesmířím... :´(

ELIVIANN Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

INTERŠAMPION, MJCh, MCh, MGCh, CH ČKRR, res.BIG

(Ann z Valdštejnských lip & Masimba Bashiri (De) 

* 16.11.2008 - 11.3.2021 - IN MEMORIAM

Rok 2008 byl pro mne ve znamení obrovských změn. Naše rodina se rozrostla o další psí slečnu. Nechtěla jsem se připravit o možnost ponechat si po Annie holčičku, nejlépe celou její kopii. A tak s námi na Vánoce zůstala malá ELIVIANN, která si spíš vybrala nás .. svým suverénním chováním. :) Prostě s námi od začátku bydlela. V noci se tajně vykrádala ze štěněčí bedýnky a ráno vždy spala s maminkou v pelíšku.

Ela je ve srovnání se svojí mamkou a babičkou nesmírně temperamentní fenka. Občas nám připravuje "horké" chvilky. V mládí byla malý rebel, který nám hodně rozšířil obzory o povaze a typickém chování RR. :) Má všestrannou povahu ridgebacka, dobře vychází s ostatními psy i dětmi a za pamlsky velmi ochotně udělá vše, co si na ni vymyslíme. Oživila naši smečku energií a splnila mi všechna očekávání a další tajné plány :)

Stala se pokračovatelkou chovu a velmi se jí daří i na výstavách. Získala titul Intešampion, stala se junior šampionkou tří zemí, šampionkou osmi zemí, klubovou šampionkou, grand šampionkou dvou zemí a českou veterán šampionkou. Především se ale stala matkou našich dvou vrhů G a H, které nám velmi výzmamně zasáhly do života. I její přednosti se mi podařilo upevnit v další generaci našich RR. Celkem dala život 16 ti štěňátkům. Některé stále můžeme vidět ve výstavních kruzích. A vedou si velmi dobře :) I z těchto štěňat se některé z fen staly základajícím článkem nových chovatelských stanic a psi byli úspěšně zařazeni mezi krycí psy.

Dnes se Ela pomalu přehoupla do seniorského věku a my si s ní začínáme užívat toto velmi milé, klidné období.

Elinka nás bohužel trochu nečekaně a navždy opustila 11.3.2021 :( Bylo to pro nás velmi bolestné a těžké období .... nikdy na ni nezapomeneme :(

700_9815%20ElaB_edited.jpg
700_4738_edited_edited.jpg

ANN Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

INTERŠAMPION, JUNIOR ŠAMPION ČR, Mch, CH ČKRR, Národní vítěz, BIG

(Fatima Bohemia Checko & Adar z Lukovského dvora)

7.6.2002 - 20.1.2017 - IN MEMORIAM

Naším druhým ridgebackem byla Fatimina dcera ANN z Valdštejnských lip. Annie se narodila v našem prvním vrhu a zamilovali jsme si ji od prvního dne. Uměla člověka dolsova naplnit láskou. Měla úžasnou, veselou povahu. Milovala jsem ji.....nikdy nezapomenu na její oči, věrné pohledy a její oddanost celé rodině.

Vždy mě překvapovala svojí chytrostí a chutí učit se. I ona vždy vycházela s dětmi velmi dobře, byla velmi poslušná a vnímavá. Milovala procházky lesem. Milovala coursing. Vystavování nám bohužel nebylo příliš dlouho dopřáno. Annie vyřadil z výstavních kruhů nečekaný, nepříjemný úraz, který se neobešel bez trvalého následku. Annie však dokázala do svých 3 let neuvěřitelné. Stala se Intešampionkou, klubovou šampionkou a majitelkou dalších 8mi šampionátů. Některé dokázala dokončit i přes svůj handicap, což dodnes poukazuje na její velké kvality. Byla krásná vyvážená fenka a měla velmi krásný pohyb. V mém životě byla nepostradatelnou bytostí. O citech, které k ní dodnes chovám, se jen velmi těžko mluví ........

Annie se stala matkou našeho C, E a F vrhu. Svým potomkům předala mnoho svých předností a dala tak našemu chovu velmi dobré základy. Dala život celkem 32 štěňátkům a naší další  fence Eliviann. Některé z fen se staly základajícím článkem nových chovatelských stanic a psi, byli úspěšně zařazeni mezi krycí psy. Potomstvo Annie, kráčí v jejích šlépějích a je velmi úspěšné jak na poli výstavním, tak i pracovním.

Annie nás opustila náhle a nečekaně na začátku roku 2017.  V plném zdraví se dožila úžasného věku jako její mamka Fatima. Společně po našem boku kráčela krásných 14,5 let. Jen těžko dokážu vyjádřit, jak moc nám chybí....:(

FATIMA BOHEMIA CHECKO 

INTERŠAMPION, MCh, MGCh, CH ČKRR, VetCH

(Arieta Malženická rovina & Dino Rhodana )

19.8.1997 - 25.11.2010 - IN MEMORIAM ještě

Fatima ♥ Naše první, úžasná ridgebaččí holka.

Byla mým splněným snem. Když jsme si ji přivezli domů.....neměla jsem v té době ani tušení, jak velkou součástí našeho života se ridgebackové stanou. Z počátku jsme neměli žádné velké plány, seznamovali jsme se s povahou, cvičili a poznávali všestrannost tohoto krásného plemene.

Fatima byla naším miláčkem a díky své povaze se stala nepostradatelnou součástí naší rodiny. Milovala děti a kontakt s nimi. Byla nesmírně trpělivá a zárověň ostražitá. Za její vlídné chování k dětem jsem jí byla vždy nesmírně vděčná.

S Fatimou jsme absolvovali naše první výstavy a výcvik. Společně jsme se učili všemu, co okolo výstav a poslušnosti bylo třeba. Myslím, že nakonec se nám opravdu dařilo. Fatima se stala šampionkou 5ti zemí, klubovou šampionkou a Interšampionkou. V seniorské třídě jako dáma v letech obhájila dvojnásobný titul  veterán šampion. Byla vychytralou coursingovou závodnicí.

Díky Fatimě jsem se mnohému naučila. Jsem nesmírně šťastná, že právě ona se stala zakladatelkou naší chovatelské stanice a dala našemu chovu velmi dobré základy. 

Fatima je matkou našeho A a B vrhu. Dala život 18 ti krásným štěňatům a dala mi krásnou dceru Ann. Dožila se úžasných 13ti let a 3měsíců v plném zdraví.

Od té doby už ale uplynulo několik let a Fatima na nás dnes již hledí z psího nebe. Velmi .....velmi nám chybí .....  :(

holky.jpg
bottom of page