top of page

vrh J

Bude doplněno  ......

"J" team 8. týden po kontrole vrhu:

Poradce chovu: p. Zdeňka Masnerová, skontrolováno 5 štěňátek (3 kluci a 2 holčičky).

4x standard, 1x nestandard pes - mnoho bílé na předních končetinách, ostatní standard. V tomto věku všechna štěňata mají správný nůžkový skus,  standardní ridge (2x mírný posun korunek). Žádný DS, žádný zálomek na ocase ani blok, žádná kýla, všichni kluci sestouplá varlata . 

24.2.2020

Všechna naše milovaná štěňátka odešla do těch nejúžasnějších nových domovů ♥♥♥♥♥

Přidáváme tak poslední galerii postojovek pořízenou v 8. týdnu věku. Bude se nám všem moooc stýskat ! 

10.2.2020 ...7,5 týdne

Dnes jsme se seznamovali s dalšími obyvateli naší zahrady :) 🐓🐓🐓🐓🐓🐶🐶🐶🐶🐶 Nikomu z účinkujících se nic zvláštního nestalo :D

Začínáme si užívat poslední společné dny a pomalu balíme batůžky :(

 

3.2.2020 ....6. týden

Naši prckové mají nové kolážičky a nové fotky v postojích. Čeká je očkování a čipování a další odčervení. Na pořadí je také další stříhání drápků.  Návštěvy jsou v plném proudu a také alespoň na chvíli začínají chodit ven.  Miminka už statečně baští granulky.

28.1.2020 ... 5. týden 

Máme první fotky našeho "J" teamu v postojích !

 

 

14.1.2020.... Budou nám 3.týdny

Všechna miminka už mají otevřená očka. Mají za sebou první nemotorné krůčky a všichni už vesele ťapkají po celém boxu. Ozývají se první roztomilé zvuky, štěkání, vrnění a kňourání. První pokusy o hraní a vzájemné okusování končí vždy velkou únavou a sladkým spánkem . Mají znovu ostříhané drápky, prořízlé zoubky a pomalu se učí baštit svačinky z misky.  Jsou moc šikovní a hlavně roztomilost sama ♥ ;)

 

30.12.2019 .....Našemu "J" teamu jsou 2 týdny

Miminka rostou jako z vody. O mlíčko není opravdu nouze a tak se mrňata náležitě činí ♥ Už jsme zastříhali ostré drápky, aby příliš neškrábaly mamině břicho a dnes si prckové také vysloužili nové oboječky :) Moc jim to sluší. Od 9. dne života první na svět vykoukla slečna fialová a druhý den postupně otevřeli očka všichni ostatní . ♥

 

 

 

 

 

 

19.12.2019 MIMINKA JSOU NA SVĚTĚ !!!

V poledních hodinách se začal pomalu rozebíhat porod. Vše začalo jak podle knížky, Julka rodila v klidu a vzorně se ihned starala o mrňousky. Miminka šla za sebou na svět poměrně rychle a všichni měli krásné porodní váhy. Po narození páté fenečky začala Julka déle odpočívat. Po 3 hodinách začala stoupat moje nervozita a po konzultaci s veterinářem jsme raději odjeli na ultrazvuk, abychom zjistili, jak se poslednímu štěňátku daří. Bohužel nás čekala velmi smutná zpráva:( Pro poslední štěňátko bylo již příliš pozdě :( Děkuji za profesionální pomoc a přístup  MVDr. Čermákovi, který nám pomohl zvládnout tuto těžkou situaci.  Pomalu se vzpamatováváme a těšíme se z našeho krásného vyrovnaného vrhu.

♥ Máme 3 krásné kloučky a 2 sladké holčičky ♥

 

 

 

17.11.2019 byla ultrazvukem potvrzena březost. Předběžně víme, že čekáme 6 štěňátek. Moc se těšíme !! ♥

 

 

20. a 21.10.2019 proběhlo slibné krytí Jaspera a Giuli

 

 

Otce pro druhý vrh naší Juli jsem vybírala opravdu dlouho. Chtěla jsem typově navázat na její první vrh "I", který se nám myslím moc vydařil. Volba padla na mladého psa narozeného v ČR s velmi významným zahraničním rodokmenem. Typově k Juli s naprosto vyváženými proporcemi a vzájemně s krásně vyladěnými hlavami.

       Catch me Dreaming LEBOMBO  "JASPER"

 

narozen: 07.07.2017, plnochrupý, úplný nůžkový skus

barva srsti: pšeničná, s maskou, bílý znak na hrudi

bonitace ČKRR : podzim 2019, HD A/A, ED 0/0, OCD neg.

LTV neg, Spondyloza neg. JME, DM clear, Hemophilia B, MH a hypeurikosuria clear

Junior šampion Slovenské republiky, Šampion Slovenské Republiky

kandidát: Interšampion, šampion České rep., Maďarska

velmi si ceníme: Speciality World Dog Show Amsterdam 10.08.2018 Excellent 1 CAC
 

Jasper je mladý pes, který  pochází z velmi exclusivního spojení chovatelské stanice Lebombo. Narodil se z inseminace spolu s dalšími sedmi sourozenci.  (8 štěňat, 3F + 5P). Celý vrh byl velmi kvalitní, zdravý a  jeho sourozenci odcestovali do několika zemí světa. V ČR zůstala pouze jedna fenka, která se velmi  významně zapisuje do výsledků výstav po celé Evropě.
Jasperovým  otcem je úžasný pes Elangeni Braveheart Rules "EROS" - importovaný z Austrálie do  Švédska. Tento pes je dědečkem i našeho vrhu "I", kde se myslím typově velmi pěkně  prosadil. Eros byl impozantní pes, krásné konstituce s krásným, prostorným pohybem. Získal mnoho výstavních ocenění a pochází z vrhu 9ti standardních štěňat.

Sám JASPER je krásný vyvážený pes s luxusní hloubkou hrudníku, krásným předhrudím, pružným prostorným pohybem a krásnou hlavou. Má ideální výšku, výborná pevná záda, pěkné úhlení a pěkné uzavřené tlapy. Rozhodně je to pes, který se s Giuli výborně doplňuje a já se velmi těším na štěňátka z tohoto spojení . Jasper je především zdravý pes a považuji si i jeho zatím dosažených výsledků na výstavách . Věřím, že má před sebou ještě velmi slibnou budoucnost ve výstavním kruhu. 

Jasperova matka je fenka importovaná z USA do České Republiky.  Dykumos Sucha Blonde Ambition, domácky Zarra, je krásná vyvážená  fenka, která získala na výstavách také mnoho významných  ocenění. Její majitelka si ji považuje hlavně pro klidnou přátelskou povahu a všestrannost. Více na jejích webových stránkách www.lebombo.cz  

 

GIULIA Eliviann z Valdštejnských lip

narozena: 23.4.2013, plnochrupá, úplný nůžkový skus

barva srsti: červeně pšeničná

bonitace ČKRR : podzim 2015

HD A/A, ED 0/0, OCD neg.

SPO neg, LTV 0, DM, JME neg

Giulia je držitelkou mnoha výstavních ocenění, kterých si velmi považuji a pokusím se vyzdvihnout alespoň ta nejdůležitější.

INTERŠAMPION

KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, ČESKÝ šampion, ČESKÝ GRAND šampion

šampion POLSKA, šampion UKRAJINY, šampion BULHARSKA, GRAND šampion BULHARSKA, šampion RUSKA, ŘECKÝ šampion, Klubový vítěz ČKRR 2014, Krajský vítěz 2014 a 2015

Giulia byla mnohokrát oceněna na klubových výstavách v závěrečných soutěžích o nejlepší ridge, hlavu i pohyb. Stala se druhou nejlepší výstavní fenou ČKRR za rok 2015 a je důležitou členkou naší chovatelské skupiny do závěrečných soutěží.

Giulia pochází z našeho vrhu "G", kde se narodilo 8 štěňat, 5 holčiček a 3 kluci. Je to krásná vyvážená fenka s krásným prostorným pohybem. Má nádhernou hlavu, výborné úhlení obou párů končetin, vzorový ridge a krásné tmavé oči. Miluji její úžasnou u RR až vyjímečně mazlivou povahu. Je to naprosto všestranná, vyrovaná a poslušná fenka, která si umí každého okamžitě získat. Je to nepostradatelný člen naší smečky a ostatní naše psí holky k ní právem vzhlížejí. Je absolutní součástí mého života a jsem šťastná, že patří právě ona do naší smečky.

Jejím otcem je pes z německého chovu African Farmers Guardian Akono. Krásný, vyvážený a  zdravý pes, který se významně zapsal do chovu RR po celé Evropě. Svému potomstvu předává právě on velkou částí úžasnou povahu, které si velmi cením. Zapsal se velmi významně do výsledků výstav ridgebacků, splnil 22 šampionátů a je držitelem mnoha dalších významných výstavních ocenění. Více o Akonovi : www.africanakono.de

Matkou Giuli je fenka z naší chovatelské stanice Eliviann z Valdštejnských lip. Pochází ze čtvrté generace našich ridgebacků a pochází z krásného vrhu 13ti standardních štěňat. Ela je fenka typického ridgebaččího temperamentu. Všestranná s výrazným loveckým pudem. Je to zdravá fena, která předává svým potomkům silnou kostru, pěkné úhly, krásně modelované tmavé oči, správný ridge a výrazný pohyb. Stala se důležitou pokračovatelkou našeho chovu a dala nám dva krásné vrhy G a H. Její potomstvo se dál výrazně zapisuje do chovu RR i výstavních výsledků. Ela sama je držitelkou mnoha výstavních ocenění a šampionátů.

Pro více jejích fotek navštivte její osobní profil na našich stránkách  :)

bottom of page