top of page
VRH F

Bude doplněno  ......

Stránka vrhu F bude stále aktuální na FACEBOOKU i na YOU TUBE !! http://www.youtube.com/user/MarketaRidgebackove

 

KAŽDÉMU ŠTĚŇÁTKU POVEDEME DÁL NA NAŠICH STRÁNKÁCH MALOU OSOBNÍ INFO STRÁNKU A FOTOGALERII.

 

 

7.7.2010 ..... F teamu je 8 týdnů a nastal čas loučení. Štěňátka nám velmi přirostla k srdci a o to je loučení s nimi těžší. Mrňousci jsou tetovaní, 3x odčervení, očkovaní a po kontrole hlavním poradcem chovu. Vrh je velmi pěkně vyrovnaný, typově, váhově i barvou srsti. Všichni byli moc pochválení.

 Všech 5 štěňátek má standardní nůžkový skus, 5 x standard ridge, žádný DS, všichni mají pěknou zlato pšeničnou barvu bez bílých znaků, překrásné tmavě hnědé oči, černé nosy a nádherné hlavičky. U jednoho pejska je nepatrný zálomek na špičce ocasu, tento pejsek je nestandardní. Kluci mají všichni sestouplá varlátka.

Tento vrh byl posledním vrhem naší Ann. Doufáme, že stejně jako předešlé její dětičky i F team uvidíme ve výstavních kruzích. Přejeme jim mnoho štěst í!! Pro F miminka se nám podařilo najít ty opravdu nej nej páníčky. Tři čeká v nové rodině starší ridgebaččí kamarád. Doufáme, že vzájemně vnesou do svých životů spoutu radosti a nových nezapomenutelných chvil. Přejeme si, aby naše F miminka přinesla majitelům radost a především báječné čtyřnohé kamarády.

 

 

 

5.7.2010 Společnými silami jsme nafotily postojovky štěňátek. Za spolupráci děkuji Petře Krejčové (CHS Nyathi). Tady jsou dvě malá tabla z 7,5 týdne života našich štěňátek :-)

 

 

30.6.2010 ...doháníme resty, neboť hezké počasí, spousta návštěv a péče o štěňátka nás zaměstnávají na plný úvazek. Mrňousci dostali nové obojky. Většina barev se podařila sehnat, jen pan fialový byl přebarven na zeleného a slečna červená na tmavě růžovou. Největší novinkou je asi tetování štěňátek, očkování, další odčervení a pomalé přípravy na odchod do nových domovů. Mrňouskové jsou moc krásní, mají hezkou zlato pšeničnou barvu, pěkné ridge a překrásná tmavá očka. Celá banda zvědavě zkoumá zahradu a tak je co hlídat. První kdo spojil síly a zúročil společné snažení jsou modrásek a slečna červená, kteří přišli na to jak přelézt ohrádku....a tak když si myslím, že konečně odpočívají a běžím něco udělat... zjistím, že tihle dva jsou mi stále v patách :-)

A teď....startujeme novou VELKOU fotogalerii :-)

 

 

27.6.2010

F štěňátka mají svůj profil na i na Facebooku, kam bylo přidáno první krátké video. Klikněte a nakoukněte:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1316821411917#!/pages/F-litter-z-Valdstejnskych-lip/116905538323084
pro ty kteří Facebooku neholdují jsem přidala videa a i na naši stránku You tube:
http://www.youtube.com/user/MarketaRidgebackove

 

 

21.6.2010   Další, už pátý týden se nám pomalu překulí a štěňátka jsou zase o něco starší, větší a zkušenější. Mají za sebou další preventivní odčervení. Venku je stále nevlídno, takže si výběhuu zatím moc neužívají. Snad to ještě doženou. O to více péče se jim dostává od velké sestry Ely a babičky Fatimy, která už k nim také dochází na návštěvy. Člověčí návštěvy také pravidelně docházejí a doufám, že mají z pokroků miminek radost ;-) Z jedné takové si můžete prohlédnou další pěkné fotky na tomto odkaze : Děkujeme Ivano ! ;-) http://babootosha.rajce.idnes.cz/Stenata_z_Valdstejnskych_lip/

 

 

 

16.6.2010 ...Celou rodinku jsme přestěhovali na naši chaloupku, kde budou mít miminka velký rozběh po zahradě. Byl jim právě 1.měsíc a už jsou z nich malí nezbedové. Projevují se první typy povah, zoubků už mají plné papulky a také začínají zkoušet na okolí co s nima dovedou. Baští granule a jiné dobroty a mají opravdu řádný apetit. Všechna naše F miminka už navštívili noví páníčkové.

A jména ? Tady jsou :-)

KLUCI : Flanagane by Kaktus, Fletcher by Kaktus, Forrest by Kaktus           

HOLČIČKY: Fantine Ann a Florainie Ann

 

 

2.6.2010 Miminkům jsou dnes 3 týdny. Mají za sebou první odčervení, 2x manikůru a stříhání drápků. Stabilně a pevně již stojí na nožičkách a přeběhnout porodní bednu jim nedělá žádnou potíž. Objevují první sourozenecké hry a v bedně už jsou slyšet a vidět první pokusy o štěňátkovské hašteření. Začínají jim růst zoubky. Máma už před malými dotěry utíká z bedny a chodí je krmit jak uzná sama za vhodné.

Miminka už se opravdu podobají malým ridgebackům :-)

 

 

26.5.2010 Miminkům je 14 dní a krásně rostou. Všechna už koukají na svět a začínají se stavět na nožičky.Vrní, vrčí a legračně štěkají. První nesmělé krůčky a srandovní kotrmelce je teď zaměstnávají po celý den. Když se unaví a nabaští, zbytek dne zase slastně prospí :-)

 

 

 

18.5.2010 Přidáváme pár nových foteček štěňátek z 6.dne života. Mrňouskové krásně rostou, zkouší první srandovní štěkací zvuky a už ovládají svůj plavecký styl a vcelku rychle se umějí přesunout za maminkou k mléčnému baru ............... :-)

 

 

 

17.5.2010 Dodatečně doplňujeme detailní fotky štěňátek z druhého dne života.

 

 

14.5.2010 S velmi těžkým srdcem se mi píšou tyto řádky.....osud znovu krutě zamíchal svými kartami a dnes dopoledne jsme nečekaně přišli o našeho kloučka se žlutou mašličkou......je nám to strašně moc líto ........

 

 

12.5.2010
MIMINKA JSOU NA SVĚTĚ !!!
Od včerejšího rána měla Annie první příznaky blížícího se porodu. Klesající tělěsnou teplotu i ostatní změny v chování. Situace trvala celý den a dnešní noc. Během noci se stále nedostavovaly kontrakce a tak začalo být jasné, že nás čekají problémy. Čekání jsme neprodlužovali a ráno jsme Annie odvezli na vyšetření na kliniku.
Dnes v 11 hod dopoledne se dostala v pořádku na svět naše malá parta bojovníčků. Císařským řezem se narodilo 6 štěňátek, 4 kluci a 2 holčičky. Všechna štěňátka jsou standardní, mají pěkné ridge, žádné bílé znaky, DS ani zálomky. Sedmé štěňátko, které blokovalo cestu všem ostatním bohužel svoji cestu na svět nestihlo..... je nám to moc líto......
Annie se daří dobře, i když zatím je stále vyčerpaná. Mrňouskové se mají čile k světu. O všechny pečujeme ze všech sil.....
Z celého srdce děkuji paní doktorce Hájkové za její perfektní práci a záchranu Annie i štěňátek !!

 

 

11.5.2010
Máme za sebou 62 dní těhotenství. Annie odpočívá a připravuje se na porod, který očekáváme každou chvíli, každým dnem. Držte nám pěsti :-)

Očekávaný F vrh má svůj profil i na Facebooku. Sledovat ho můžete na této adrese: http://www.facebook.com/reqs.php#!/pages/F-litter-z-Valdstejnskych-lip/116905538323084?ref=ts

 

 

 

29.4.2010
Už se nám to krátí...... mamině se daří velmi dobře a v bříšku se to jenom hemží. Když Annie odpočívá, bříško nadskakuje a výkopy malých nezbedů se dají počítat jak na fotbalovém utkání :-) Přikládáme pár foteček jak mamča odpočívá při západu sluníčka

 

 

19.4.2010
První fotky naší mamky čekatelky ze 40.dne těhotenství :-) Jelikož se mnou fotil Annie Ondřej, povedly se mu záhadně černé fotky ..... budiž mu odpuštěno ;-) příště se polepšíme :-)
Mamině se daří moc dobře, neprovázejí ji žádné nevolnosti, jen nekonečné chutě na vše co vidí....

 

 

Po kliknutí na ikonku pregnancy kalendar, se vám zobrazí den březosti naší Annie a co se právě v bříšku děje...:)

 

 

 

8.4.2010
Dnes jsme dostali jednu z letošních nejhezčích zpráv. Ultrazvukem bylo potvrzeno, že Annie čeká svá poslední miminka!! Oznamujeme všem přátelům a zájemcům, že nervozita vzala za své a můžou se začít těšit s námi !!! Porod je předběžně stanovený na 13.5.2010. Stále ještě bereme záznamy na štěňátka......

 

 

12.3.2010   Spojení Ann a Kaktuse bylo úspěšně zopakováno !!

 

 

11.3.2010
Tak je to tady. Jak dlouho jsme čekali a Annie otálela, tak rychle to najednou přišlo. Je to pár dní co Annie začala hárat a jak je u ní zvykem, až nečekaně rychle přišly dny vhodné ke krytí.
Dle dnešního výsledku progesteronu jsme horem pádem naskákali do auta a vyrazili za Kaktusem. Kaktus byl velmi galantní a pozorný a Annie si s ním tak trochu pohrávala. Řádila a aby si Kaktus nemyslel ….dělala i trochu drahoty :-) Vše dopadlo k velké spokojenosti všech. Spojení a krytí bylo úspěšné. Pokud nám štěstí a příroda bude nakloněna, za přibližně 28 dní se dozvíme, zda dostaveníčko přinese své ovoce.
Na poslední štěňátka naší Ann se moc těšíme. Záznamy na malé afričánky z tohoto krásného spojení bereme již nyní !!! Předpokládaný datum porodu kolem 13.5. 2010, odběr přibližně v polovině července 2010.

English: Here it is. The longer we waited and the more Annie hesitated, the quicker it suddenly came. It´s been just a few days since Annie began rutting and as usual with her, the right days for mating came very fast. Based on today´s results of the progesteron test, we jumped into the car and rushed to Kaktus. He was very gentle and considerate and Annie was playing with him a little. She horsed around and played hard to get :) Everything went great and to everybody´s satisfaction. The connection and mating was successful.
If the luck and nature stand by us, in about 28 days we shall find out if the rendezvous brings success. We take reservations for the coming little Africans already now. Expected date of birth around May 13. 2010, expected taking approximately in mid of July 2010.

 

 

únor 2010

...nově přidané info k plánovanému vrhu F. Každým dnem očekáváme hárání Annie. Štěňátka z tohoto vrhu by se dle předpokladů měla narodit v květnu 2010 , předpokládaný odběr červenec 2010. Pokud budete mít zájem o štěňátko ze spojení Ann a Kaktuse, neváhejte nás kontaktovat : tel:602534723, e mail: marketa@ridgebackove.cz . Záznamy na štěňátka bereme již nyní !!!
English : We expect Annie´s rutting any day now. Puppies from this litter are expected to be born in May 2010, expected taking in July 2010. If you are interested in a puppy from the connection of Ann and Kaktus, please don´t hesitate to contact us at phone no. 00420602534723, e mail: marketa@ridgebackove.cz . We are already accepting puppy reservations !!! English and German write me email please !! 

 

 

 

 

Ann a Kaktus foto 

 

 

Otec : Copyright Reserved Nyathi
Pro poslední vrh naší Ann jsem vybrala krásného ušlechtilého psa s poloafrickou krví. Kaktus, vlastním jménem Copyright Reserved Nyathi pochází ze spojení africké feny a švédského psa. V jeho rodokmenu najdeme africké, americké a australské předky z těch nejznámějších chovatelských stanic (Cartouche, Kimani, Rex Ventors, Bearstar, Kalahari). Kaktusova matka ICH Terrouges Thembi je nejen jedním z nejúspěšnějších evropských výstavních ridgebacků, nositelkou titulů mj. Světový vítěz 2003, European Veteran Winner 2009, ale také složila lovecké zkoušky MIBzH a BZ, dále pak ZOP a záchranářské ZZZ a VZ1. Tehmbi se narodila ve velmi kvalitním vrhu 7 štěňat, ze kterého se v chovu v JAR uplatnili v chovu další 2 psi a jedna fena. Rodokmen Thembi je založen na starých afrických liniích (převážně Mushana a Cartouche) které významně ovlivnili populaci ridgebacků na celém světě.
Kaktusův otec pochází z výborného vrhu známé švédské stanice Rex Ventors. Ze 7 štěňat (2p/5f) je jen jeden pes nestandardní (1 vír), všech 6 standardních štěňat působí v chovu a je nositelem titulu šampion. V Ikarově rodokmenu najdeme množství špičkových psů. Jeho matka, CH Bearstar Diamond Willow je importovaná z Austrálie a je zakladatelkou chovu RV. 4 roky po sobě byla nejúspěšnějším švédským výstavním psem. Ikarův otec Ch Masithela's Famous Akinzo by Woody byl v roce 2004 nejúspěšnějším RR v Norsku a jeho rodiče jsou neméně slavní USA Top RR Ch Wetu of Kalahari "Woody" a nejúspěšnější norská fena Ch Ami Sariba.
Kaktus pochází z posledního vrhu Thembi, ve kterém se narodily pouze 3 štěňata (1x zálomek). Kaktus i jeho sestra Rain jsou chovní psi, zdraví, exteriérově velmi kvalitní jedinci s vyrovnanou, typickou povahou. Kaktus je přínosem nejen díky svému rodokmenu ale hlavně díky svým exteriérovým a povahovým kvalitám. Kaktus vyniká silnou kostrou, správným formátem, výborným a po několik generací upevněným úhlením končetin, pevnou horní linií a potřebnou substancí. Jeho výška je uprostřed standardu, přesto mu nechybí elegance a v pohybu dlouhý plynulý krok. Kaktus je pes velice vyrovnaný, klidný bez známek agresivity k lidem a ostatním psům a jiným zvířatům. Snadno se cvičí, je vnímavý a velmi učenlivý, bez známek nadměrné tvrdohlavosti, tak typické pro některé ridgebacky. Velice lpí na své smečce a paničce, vyžaduje neustálý kontakt s člověkem, je nerad sám. Klidná a vyrovnaná povaha je jeho velkou předností, nicméně stále si zachovává i dobrý temperament, díky němuž je dobře cvičitelný a ovladatelný. Od zvěře je odvolatelný, nicméně svůj lovecký pud si vybíjí na coursingu, který miluje.
Více Info o Kaktusovi naleznete na jeho stránkách http://www.psi.janackova.cz a na stánkách chovatelské stanice odkud pochází http://www.nyathi.info. Za povídání o Kaktusovi děkuji Petře Krejčové, CHS Nyathi.


 English : For our Ann´s last litter, I have chosen a beautiful noble dog with half-African blood. Kaktus, own name Copyright Reserved Nyathi, comes from a connection of a South African bitch imported to CZ and Swedish male.His pedigree is made by African, American and Australian dogs from worldwide famous kennels (Cartouche, Kimani, Rex Ventors, Bearstar and Kalahari).
His mother, ICH Terrouges Thembi is not only one of the most successful European showdogs, having titles Worldwinner 2003, European Veteran Winner 2009 titles attached to her name but she also passed hunting, obedience and Search and Rescue dogs tests. Thembi is born in very good litter of 7 puppies, apart from Thembi 2 dogs and one bitch have been used in breeding in South Africa. Her pedigree is based on old African lines (mainly Mushana and Cartouche) that had significant impact on the look of our breed today. The father of Kaktus comes from excellent litter of well-know Swedish kennel Rex Ventors. From 7 puppies of the I litter one dog is pet (one crown), all 6 correct puppies – 5 females and one male – are used in breeding, are conformation champions, mentality tested and clear on hips and elbows. Pedigree of Ikaros is made of many outstanding dogs. His mother, ch Bearstar Diamond Willow is imported from Australia and is Rex Ventors’ foundation bitch. She has been top show bitch in Sweden in four consecutive years. The father of Ikaros, ch Masithela Famous Akinzo by Woody was top show ridgeback in Norway in 2004 and his parents are famous USA Top RR Ch Wetu of Kalahari and top show RR in Norway Ch Ami Sariba.
Kaktus comes from the last litter of Thembi, this litter was small in size (only 3 puppies) but big in quality. Kaktus and his sister Rain are the only correct puppies (plus 1 boy with small kink), both conform to CKRR’s breeding conditions and are used in breeding. They are healthy, typical ridgebacks with excellent temperaments. Both of them are holding several titles. Kaktus is so valuable for our breeding plans not only because of his pedigree but mainly thanks to his conformational and temperament qualities. Kaktus has strong bones, correct format, excellent angulations in front and rear which is carried over couple of generations, he has strong topline and correct substance, yet enough elegance. His size is in the middle of standard range but he still has elegant ground covering gait. Kaktus is very balanced, quiet dog without any aggression towards people, other dogs and animals. He is easy to train, very attentive and not too stubborn, unlike many ridgebacks. He is very attached to his master, requires contact with humans and does not enjoy being left alone. His quiet and balanced temperament is his big asset however he is still active dog which makes him good working dog for many types of training. He has moderate hunting instinct but because of proper training he can be called of any prey, still he is a passionate coursing racer.
Please see more information about Kaktus at his web site http://www.psi.janackova.cz and http://www.nyathi.info

 

 

Matka: Ann z Valdštejnských lip
Annie je fenka z našeho prvního (A) vrhu. Pochází z vrhu 9ti štěňátek ( 4F 5P, 1x nepatrný zálomek ). Všichni její sourozenci jsou plnochrupí a mají správný nůžkový skus, všichni jsou bez bílých znaků a mají standardní ridge.
V jejím prvním vrhu (C) se narodilo 13 standardních štěňátek, (minimum bílých znaků,všichni mají krásný standardní plemenný znak –ridge, žádný DS ani zálomek). V druhém vrhu (E) se narodilo 12 štěňátek (1x 3 korunky), všichni sourozenci jsou plnochrupí, žádný DS, ani zálomek na ocase. Z těchto dvou vrhů vzešlo již 6 šampionů. Jsou úspěšní na výstavách, věnují se agility, coursingu, fenka z C vrhu složila již 5 pracovních zkoušek.
Výstavní kariéra Ann měla raketový start, avšak skončila záhy, nečekanou událostí. Dnes jsme rádi, že je s námi a je zdravá. Annie vyniká krásným předhrudím, výborným zadním úhlením, překrásnou hlavou, rovnými zády, velmi si cením jejích krásných tmavých očí. Ačkoli je nižšího vzrůstu má krásný lekhý krok a prostorný elegantní pohyb. Ridge má kvalitní a pěkně dlouhý. Je červenopšeničné barvy. Ann je držitelkou titulů INTERŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, Český ŠAMPION, ŠAMPION Polska, ŠAMPION Ruska, ŠAMPION Bosny a Hercegoviny, ŠAMPION Maďarska, ŠAMPION Německa (VDH), KLUBOVÝ ŠAMPION ČKRR, Krajský a oblastní vítěz, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2004 a 2005, BEST CHAMPION FRANCE 2004, 3x BOB, BIG, res.BIG, BOS, III. BOD. Tři z titulů dokázala dokončit již s handicapem. Děkujeme rozhodčím, že ocenili její kvality.
Ann je povahově velmi milá a jemná fenka. Poslušnost jí nedělá problémy, je velmi vnímavá a ohleduplná k malým dětem. Vyběhala coursingovou licenci a je vášnivou závodnicí . Vzhledem k jejímu věku bude tento třetí vrh i jejím posledním. Protože je naše další fenka ještě velmi mladá, předpokládáme, že další štěňátka se v naší stanici narodí až za další 2 – 3 roky…
Z tohoto spojení očekáváme narození krásných štěňátek s ušlechtilým exterierem a povahou. Jsme plni očekávání :-)

English: Annie is a bitch from our first (A) litter. She comes from a litter of 9 puppies (4F 5M, 1x tiny kink tail). All her siblings have full dentition with a correct scissor bite, none has any white marks and they all have standard ridges.
In her first (C) litter, 13 standard puppies were born (minimum white marks, all have a beautiful standard breed sign – ridge, no DS, no kink tail). In her second (E) litter, 12 puppies were born (1x 3 crowns), all siblings have full dentition, no DS, no kink tail. There are already 6 champions coming from those 2 litters. They are very successful in shows, they are active in agility, coursing, one C-litter bitch has passed already 5 work exams. Ann´s show career had a real rocket start, it has however ended soon, due to an unexpected incident. We are now happy that Ann is with us and healthy. Annie is special due to her beautiful forechest, perfect angulation, wonderful head, straight back, I also very much value her beautiful dark eyes. Although she has a rather lower figure, she has a beautiful light pace and spacious elegant movement. Her ridge is superior and nice long. She has a red-wheaten colour. Ann holds the following titels: INTERCHAMPION, CZECH JUNIOR CHAMPION, Czech CHAMPION, CHAMPION of Poland, CHAMPION of Russia, CHAMPION of Bosna and Hercegovina, CHAMPION of Hungary, CHAMPION of Germany (VDH), CLUB CHAMPION OF ČKRR, County and regional winner, NATIONAL WINNER 2004 and 2005, BEST CHAMPION FRANCE 2004, 3x BOB, BIG, res.BIG, BOS, III. BOD. She finished three of the titles already handicapped. We thank the judges who appreciated her qualities.
Ann´s character is very kind and fine. She is very obedient, sensible and considerate towards small children. She got a coursing licence and she is a passionate runner. Due to her age, this third litter of hers will be also the last. Since our other bitch is still very young, we don´t expect other puppies in our Kennel for another 2-3 years.
From this connection, we expect the birth of beautiful puppies with noble exterior and character. We are full of expectations :-)

bottom of page