top of page

Vrh "L "

9.6.2022 se nám narodilo 9 nádherných štěňátek z krásného spojení, 7 holčiček a 2 kluci. Všechna štěňátka se standardním ridgem (1x hraniční posun korunek ), bez DS, žádný zálomek na ocásku. Bílá barva rozložená v rámci standardu na prstech a náprsenkách. V 8. týdnu mají všechna štěňata standardní nůžkový skus a oba kluci od 4.týdne sestouplá varlátka. U jednoho pejska se v 7.týdnu objevil náznak třetího vírku  v ridge, který byl nakonec vyhodnocen jako těžko průkazný v tomto věku. Pejsek byl prodán jako pet quality. Štěňata mají krásné silné kostry s moc hezky utvářeným hrudníkem a předním frontem. Mají krásné úhlení obou párů končetin, krásnou barvu srsti a moc krásné hlavičky. Celkově vrh působí jako hezky typově vyvážený. Fotky štěňátek najdete na konci této stránky. 

C.I.B, MCh HOPE Eliviann z Valdštejnských lip & EW 2022, MCh MANZILI Maliik Slunce Života  (SK)

z_valdstejnskych_lip_litter_L_IG 2.jpg
3.1 (2)_postcard.jpg

Březost potvrzena

HOPE je můj opravdový, malý drahoušek. Má milou povahu, je ohromně chytrá a také si nás svým důvtipem neustále prověřuje. Umí být ale i svéhlavá a není to fenka úplně jednoduchá ke krytí. Když jsem zvažovala její druhý a zároveň poslední vrh, hodně jsem váhala. Po konzultaci s naší veterinou a pečlivém zvážení všech aspektů, jsem se rozhodla, že ještě jednou zkusíme štěstí. Výběr psa bylo velké dilema. Nakonec jsem znovu zapátrala v českém chovu, který je mi nejbližší a také se v něm nejlépe orientuji. Vybrala jsem krásného psa z CHS Slunce života, která svůj chov započala na feně ze stejné CHS, jako byla moje první fena, Fatima. Toto spojení je pro mě nostalgická a srdeční záležitost. Splnila jsem si své velké přání, použít ve svém chovu hnědonosého psa.

Děkuji moc jeho majitelce Livii, která souhlasila, že mohu použít Manziho právě pro naši Hope.

MANZI je krásný hnědonosý pes s pěkným rodokmenem, ve kterém najdeme spoustu významných předků. Jeho matka Indiana byla dovezena z Dánska a otcem je Rigo, krásný pes z českého chovu, který je otcem prvních štěňátek Hope. Tento vrh je velmi zajímavou kombinací i vzhledem k možnosti porovnání potomků z našeho vrhu K a L, kteří budou mít ze ¾ stejné předky. V kombinaci rodokmenů Hope a Manziho najdeme ridgebacky z významných chovatelských stanic v Dánsku, Norsku, Česku, Austrálie, Ameriky, Belgie a Německa.

Sám Manzi je impozantní pes, kterého ve výstavním kruhu rozhodně nepřehlédnete. Má krásnou hlavu, silné velké zuby, výbornou silnou kostru a výborný front. Silná, pevná záda, dynamický pohyb zadních končetin, celkově krásnou elegantní mechaniku pohybu, vynikající úhlení a krásné, pevné, uzavřené tlapy. Povahově je to skvělý, milý, tolerantní pes. Má výborné výsledky všech zdravotních testů a genetiky. Má oba dominantní geny pro ridge, což u Hope preferuji. Hope bohužel nemá gen pro hnědý nos, takže se z tohoto spojení hnědonosá štěňátka pravděpodobně nenarodí. Budou ale nositeli genu pro hnědý nos, což by mohlo být pro budoucí majitele a chovatele zajímavé.

Manziho sleduji od juniorského věku. Ve výstavním kruhu nasbíral již mnoho významných ocenění. Je šampionem Slovenska, Rumunska, Chorvatska, klubovým šampionem SKCHR, Grand šampionem Slovenska a šampionem štěňat Slovenska. V loňském roce přidal úžasné 1.místo CAC ze světové výstavy + res.CACIB. V letošním roce se spolu s titulem CACIB a BOB stal EVROPSKÝM VÍTĚZEM na EDS konané pro rok 2022 v Paříži. Nesmím zapomenout na kvalifikaci na Crufts 2022, čekatelství na Interšampiona a šampionáty dalších zemí. Je mnohonásobným držitelem titulů CACIB, BOB, BOS, BIG a BIS.

 

HOPE je fenka ideálního formátu a výšky, má krásnou hlavu a úžasné, tmavě hnědé oči. Má krásný dlouhý hrudník a silný front, je výborná v úhlení a má pěkná rovná záda. Je to fenka výborného zdraví a má nekonfliktní milou povahu. Vychází se všemi psy i malými dětmi a je tolerantním článkem naším smečky. Matkou Hope je fenka z našeho vrhu "E" Eliviann z Valdštejnských lip, která je rovněž držitelkou mnoha významných výstavních ocenění. Otcem je krásný pes z CHS Villagedogs, Villagedogs Kamakana z Belgie.  Mak byl pes s impozantní

tělesnou konstitucí, krásný, oceňovaný ridgeback nejen v chovu RR, ale i ve výstavním kruhu. Přišel bohužel předčasně o svůj život v mladém věku.

Hope je držitelkou mnoha výstavních ocenění. Splnila junior šampiona Česka,  šampionáty CZ, PL, UK, RUS, A, HU, MNE a Jadranu. Je držitelkou titulu Interšampion, klubový šampion ČKRR, český a ruský grand šampion, byla nominována na Crufts pro rok 2016. Je mnohonásobnou držitelkou titulů CACIB, BOB, BOS a BIG. Jsem šťastná, že právě ona patří do naší smečky. Více o Hope najdete v její sekci na našich stránkách...

                                                                    V mých očích tvoří Hope a Manzi krásný, harmonický pár. 

C.I.B  JCh  MCh  GCh  ClubCh

Hope Eliviann z Valdštejnských lip 

        Matka : C.I.B, MCH, MGCh Eliviann z Valdštejnských lip (CZ)       Otec : C.I.B, MCh Villagedogs KaMakana (Be) 

Hope pochází z páté generace ridgebacků narozených v naší CHS. Je to zdravá fenka s velmi příjemnou, milou povahou .

 

Zdraví a ocenění :

HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV 0

DM, JME neg,   spondylosa neg,   B locus B/B,   DNA profile,   Ridge - R/r , EOAD neg,   výška, - 63 cm,   plnochrupá se správným nůžkovým skusem

 

Interchampion, Multichampion,  Junior champion CZ , Champion CZ, PL, UK, A, RUS, HU, MNE, RO, Grand Champion CZ, RUS

Cruft qualification 2017,   Club Junior BOB & BOB ČKRR 2016,    Club champion ČKRR,    2nd Best head female ČKRR 2017

700_7181.jpg
700_8755.jpg
HOPE B.jpg
700_4394.jpg

 MCh  GCh  ClubCh  EW 2022

MANZILI MALIIK SLUNCE ŽIVOTA (sk)

            Matka : C.I.B, MCh Kinyemi at Inkiru Valley´s Indiana (D)      Otec : JCh, Irigo Fifth Element Qwandoya (CZ)

Manzi pochází z české chovatelské stanice Slunce Života, z velmi atraktivního spojení. Je to milý, krásný, zdravý pes, s klidnou povahou, který žije na Slovensku u své majitelky Livie Lakotové (CHS Lowenschwanz).

 

Zdraví a ocenění :

HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV 0, L7

DM, JME neg,   spondylosa neg,   D -locus D/D,   B -locus b/b,   Ridge R/R,   Hemophilia B X(N)/Y (free), Hemophilia A X(N)/Y,  EOAD neg,   výška 68 cm,   plnochrupý se správným nůžkovým skusem

EUROPEAN WINNER PARIS 2022, VICE WOLRD WINNER 2021

 Cruft qualification 2022, Puppy champion SK , Champion SK, RO, CRO, Grand Champion SK

Club champion SKCHR & ČKRR

Čekatel titulů: Interšampion, Šampion HU, A, Grand CH SK

více o Manzim : http://www.loewenschwanz.sk/manzili-%e2%99%82-2020

700_6046 MANZI TOP 1 - kopie.jpg
20220424_124615.jpg
700_6229 Manzi - kopie.jpg
170008232_10217417245855464_6206046093355160450_n.jpg

Miminka se narodila 9.6.2022 . Na svět vykouklo celkem 10 štěňátek. Jednu malinkatou holčičku, kterou jsme oživovali, jsme k ránu s bolestí v srdci museli nechat odejít přes most duhy 😢 Radujeme se z devíti krásných miminek, 7 holčiček a 2 klučíků 🥰 Všichni mrňousci mají černý nos, mají standardní ridge, jsou bez zálomku a jiných anomálií na ocásku a  bez DS. 
Porod proběhl naprosto bez komplikací a maminka se o prcky vzorně stará. Všechna štěňátka krásně přibírají na váze a 9 -10.den otevřeli očička. 
První fotografie najdete zde a na našem facebooku v galerii vrhu "L". Kompletní galerii založíme ještě na rajčeti, kterou budeme pravidelně doplňovat a budete ji moci kdykoli navštěvovat. Odkaz brzy přidáme ...

Miminka 1. týden 

Miminka 2. týden 

Miminka 3. týden 

Miminka 4. týden 

Miminka 5. týden - první postojovky

Miminka 6. týden

700_6266_ zmens web.jpg

Miminka 7,5 týdne

Miminka 6. týden

700_7949 2 zmens.jpg
bottom of page